Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Uruchomiono nową usługę w Windows Azure

Uruchomiono nową usługę w Windows Azure

Microsoft udostępnił klientom biznesowym usługę Windows Azure Infrastructure Service. Umożliwia im ona uruchamianie aplikacji bezpośrednio w chmurze.

Platforma Windows Azure została właśnie rozszerzona o nową usługę o nazwie Infrastructure Service, o czym Microsoft poinformował na oficjalnym blogu Windows Azure. Jak czytamy w zamieszczonym na blogu wpisie, usługa ta została wprowadzona po dość wyczerpujących rozmowach z klientami chmury Microsoftu i pozwala im na uruchamianie posiadanych przez nich aplikacji bezpośrednio w chmurze Windows Azure. Klienci nie chcą niszczyć lub wymieniać swojej dotychczasowej infrastruktury, by móc uzyskać dostęp do korzyści płynących z chmury obliczeniowej. Klienci chcą czegoś, co stanowi połączenie ich dotychczasowych lokalnych inwestycji oraz elastyczności, jaką oferuje chmura. Nie chodzi tu tylko o Infrastrukturę jako usługę (IaaS) czy Platformę jako usługę (PaaS), a o Usługi infrastruktury, Usługi platformy oraz scenariusze hybrydowe. Chmura powinna wprowadzać innowacje i rozszerzać bieżącą infrastrukturę informatyczną klientów, a nie tylko redukować koszty infrastruktury i hostingu aplikacji.

Dodatkową nowością, również będącą częścią Windows Azure Infrastructure Services, jest mozliwość tworzenia instancji maszyn wirtualnych, wyposażonych w duże ilości pamięci RAM. Dokładniej mówiąc, maszyny wirtualne mogą mieć teraz 28 GB pamięci (w przypadku 4 rdzeni) i 56 GB pamięci (w przypadku 8 rdzeni), a więc odpowiednio 2 i 4 razy więcej niż było to możliwe do tej pory.

Microsoft zapowiedział także redukcję cen wybranych funkcji Windows Azure (m.in. Windows Azure Virtual Machines oraz Windows Azure Cloud Services). Obniżki te będą zawierać się w przedziale od 21 do 33 procent.

Krzysztof Kapustka
17 kwietnia 2013, 20:26
2 051
Odsłony
Krzysztof Kapustka
17 kwietnia 2013, 20:26
2 051
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.