Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Zaawansowana praca nie dla Office 365

Zaawansowana praca nie dla Office 365

Office 365 bazujący na zapisywaniu plików w chmurze nie jest stworzony do pracy z zaawansowanymi funkcjami niektórych elementów tego pakietu biurowego. Firmy preferują szybkość, stabilność i bezpieczeństwo klasycznej wersji.

Microsoft pod koniec lutego wydał biznesową wersję pakietu Office 365 i rozpoczął kampanię promocyjną, przedstawiającą największe korzyści płynące z użytkowania pakietu opartego na technologii chmury. Microsoft dba o promocję Office 365, ale należy też pamiętać, że klasyczna wersja Office 2013 zawiera elementy oparte na pracy w chmurze, m.in. możliwość zapisu plików na dysk SkyDrive, który oferuje też darmowe aplikacje Office Web Apps. Mimo, że specjaliści od marketingu korporacji z Redmond cały czas promują Office 365, wśród użytkowników pakietu Office są przedsiębiorstwa, które nie mogą sobie pozwolić na pracę w chmurze. Kojarzone jest to z terminem 'power user', ponieważ wiele przedsiębiorstw na co dzień korzystają z takich funkcji Office, o których istnieniu przeciętny użytkownik może nawet nie zdawać sobie sprawy.

Problem z technologią chmur pojawia się najczęściej w przypadku aplikacji Excel i Access, w których za pomocą odpowiednich makr lub programów VisualBasic można całkowicie zautomatyzować pracę przedsiębiorstwa. W przypadku wykorzystania internetowej wersji Office ta automatyczna praca może zostać znacznie spowolniona, co ostatecznie wpłynie na pracę całej firmy. Inną kwestią jest obawa przed, być może, nieodpowiednimi zabezpieczeniami serwerów Office 365 oraz fakt, że wyłączanie tych serwerów nie jest jednorazowym przypadkiem.

Łukasz Klimkiewicz
13 marca 2013, 20:08
1 640
Odsłony
Łukasz Klimkiewicz
13 marca 2013, 20:08
1 640
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.