Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows Azure Media Services oficjalnie wydan...

Windows Azure Media Services oficjalnie wydane

Microsoft wydał dziś nową usługę Windows Azure Media Services pozwalającą klientom biznesowym na streaming wideo dla różnych platform sprzętowych i programowych.

Choć usługa Windows Azure Media Services została oficjalnie wydana dopiero dziś, to można było o niej usłyszeć już od jakiegoś czasu, bowiem gdy jeszcze znajdowała się w fazie deweloperskiej, została użyta do międzynarodowej transmisji wideo z Olimpiady w Londynie. We wpisie opublikowanym na blogu Scotta Guthrie, wiceprezydenta Oddziału Deweloperskiego Microsoft, czytamy, że wraz z dzisiejszym wydaniem, użytkownicy otrzymują wszytko co potrzebne, by szybko i od początku do końca zbudować wspaniałe, ekstremalnie skalowalne rozwiązanie umożliwiające strumieniowanie wideo na żądanie do klientów korzystających z dowolnego urządzenia. Na przykład, mogą oni łatwo zbudować usługę medialną dostarczającą filmiki szkoleniowe dla pracowników w swoim przedsiębiorstwie, tworzyć strumienie wideo na własnej witrynie internetowej czy zbudować usługę VOD, taką jak chociażby Hulu czy Netflix.

Windows Azure Media Services wyposażono w szereg opcji umożliwiających wysyłanie plików wideo na serwer. Możliwe jest także kodowanie plików wideo do różnych formatów wyjściowych. To co wyróżnia usługę Microsoftu od rozwiązań konkurencyjnych to tzw. Pakowanie Dynamiczne, czyli brak potrzeby zapakowania wieloprzepływnościowych plików wideo do postaci zestawów plików HLS czy plików Smooth Streamingu. Dzięki pakowaniu dynamicznemu, użytkownicy mogą przechowywać jeden format pliku i automatycznie strumieniować go do różnych formatów protokołów adaptacyjnych. Pakowanie i konwersja odbywają się w czasie rzeczywistym na serwerze pierwotnym, co skutkuje znaczną redukcją, zarówno kosztów przechowywania danych, jak i potrzebnego czasu.

Windows Azure Media Services pozwala na streaming do użytkowników urządzeń opartych na iOS, Android, Windows Phone, Windows 8 i Xbox 360. Posiada ona wsparcie dla technologii HTML5, Flash, Silverlight, a także dla wybranych urządzeń wbudowanych.

Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o usłudze, zapraszamy na witrynę dotyczącą Windows Azure Media Services. Informacje dla deweloperów, w postaci tutoriali, artykułów czy blogów pomagających w budowaniu pierwszych aplikacji wykorzystujących tę usługę dostępne są w Centrum Deweloperskim Windows Azure Media Services.

Krzysztof Kapustka
23 stycznia 2013, 17:35
1 675
Odsłony
Krzysztof Kapustka
23 stycznia 2013, 17:35
1 675
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.