Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Outlook.com - nowa poczta e-mail od Microsoft...

Outlook.com - nowa poczta e-mail od Microsoftu

Wczoraj w godzinach wieczornych Microsoft uruchomił nową usługę webmail, następcę wysłużonego już Hotmail'a. Outlook.com, prosta, zarazem znana całemu światu nazwa ma przyciągnąć nową rzeszę użytkowników. Ponadto obecni posiadacze kont Hotmail oraz Windows Live od razu mogą rozpocząć korzystanie z nowej poczty, bez rejestrowania nowego konta.

Outlook.com to przede wszystkim zupełnie nowy interfejs. Bardzo prosty, zarazem przejrzysty i maksymalnie funkcjonalny, w pełni nawiązujący do aplikacji Outlook 2013. Najważniejsze cechy Outlook.com:

  • Wykorzystanie potencjału nowoczesnych przeglądarek i urządzeń: Odświeżony, nowoczesny i intuicyjny interfejs. Ponadto Outlook.com współpracuje pomiędzy różnymi urządzeniami dzięki funkcji Exchange ActiveSync. Zoptymalizowano także sposób wyświetlania skrzynki pocztowej oraz okienka wiadomości. W nowej poczcie nie wyświetlają się reklamy. Zmniejszono także okno wyszukiwarki wiadomości. Całość wygląda niezwykle przejrzyście.
  • Kontakt z przyjaciółmi i współpracownikami, gdziekolwiek są: Outlook.com pozwala podłączyć do poczty konta z Facebooka, Twittera, LinkedIn, Google, a wkrótce także Skype’a. W Outlook.com użytkownik ma podgląd statusów i zdjęć publikowanych przez znajomych w sieciach społecznościowych. Ponadto może prowadzić z nimi rozmowy głosowe oraz tekstowe. Wszystko dzięki podpiętym listom kontaktów z sieci, które są w Outlook.com aktualizowane na bieżąco.
  • Inteligente mechanizmy Outlook.com automatycznie sortuje przychodzące e-maile, dzieląc je na zwykłe wiadomości od naszych kontaktów, newslettery, potwierdzenia nadania wiadomości oraz aktualizacje z sieci społecznościowych. Ponadto do Outlook.com zaimplementowano bezpłatne usługi takie jak Office Web Apps – czyli Word, Excel, PowerPoint i OneNote w przeglądarce, a także SkyDrive.
  • Wszystko pod Twoją kontrolą „Niech poczta prywatna pozostanie pocztą prywatną”. Outlook.com do wiadomości e-mail pomiędzy użytkownikami nie dołącza reklam, a także nie skanuje wiadomości zebranych w skrzynce pod kątem wykorzystania ich w reklamie kontekstowej.
Mateusz Miciński
1 sierpnia 2012, 11:21
4 622
Odsłony
Mateusz Miciński
1 sierpnia 2012, 11:21
4 622
OdsłonyKomentarze

importowanie poczty z gmaila kiepsko działa... pobrało może 1% wiadomości, z roku 2008 i przestało
eelbe, 1 sierpnia 2012, 12:02
Beznadzieja, nie działa w Operze, odpada jak dla mnie.
opera, 1 sierpnia 2012, 18:00
a IMAPa to ma ? bo coś nie bardzo chce działać ? kto poda config dla thunderbirda dla IMAPa
gienek, 4 sierpnia 2012, 09:39

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.