UWAGA! Promocja dla firm - MICROSOFT OFFICE 365  na 12 miesiecy ZA DARMO! Tylko na CentrumXP.pl!
Wielka promocja Office 365 na CentrumXP.pl!
Do góry Skomentuj

Zmiany w mapie drogowej Silverlight

Zmiany w mapie drogowej Silverlight

Zgodnie z zaprezentowanym na blogu MSDN planem wydawniczym, Microsoft zamierza ukończyć drugą wersję Silverlighta pod koniec wakacji, wypuszczając wcześniej dwie wersje testowe.

Okazuje się, że oprócz wersji dla komputerów stacjonarnych trwają prace nad wersją mobilną tej technologii. Wtyczka dla przeglądarek internetowych w urządzeniach przenośnych ma pojawić się w smartphonach firmy Nokia jeszcze w tym roku. Obie korporacje planują ogłosić szczegóły współpracy w najbliższy wtorek, 8 kwietnia, na konferencji Microsoft Mix ’08. Mobilna wersja Silverlight znajdzie się w smartphonach serii 60, których natywnym systemem operacyjnym jest Symbian. Zapowiedziano również wsteczną kompatybilność pluginu z serią 40 i urządzeniami typu Internet tablet.

Oznacza to, że posiadające je osoby będą miały możliwość oglądania multimedialnej zawartości stron internetowych, stworzonej przy użyciu technologii Silverlight. Jest ona odpowiedzią giganta z Redmond na, wciąż rozwijany przez Adobe, Flash Player. Osoby, które miały już styczność z tworzeniem multimediów za pomocą Microsoft Silverlight, podkreślają jej wysoką wydajność i elastyczność – w wielu wypadkach większą niż u konkurenta. Jak widać, zapowiedziana na zeszłorocznej konferencji Microsoft Mix ’07 strategia rozwoju nie dotyczy już tylko i wyłącznie komputerów PC (ze wszystkimi systemami operacyjnymi) i MAC, ale także coraz bardziej popularnych urządzeń mobilnych.

Redakcja: Krzysztof Gudowski Opublikowano: 5 kwietnia 2008, 12:39 Odsłon: 1 326 Kategoria: Mobilne technologie

Komentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.

Autor:

Komentarz:

Dodaj komentarz