UWAGA! Promocja dla firm - MICROSOFT OFFICE 365  na 12 miesiecy ZA DARMO! Tylko na CentrumXP.pl!
Wielka promocja Office 365 na CentrumXP.pl!
Do góry Skomentuj

Kolejna "generacja" wyszukiwarki Live Search

Kolejna "generacja" wyszukiwarki Live Search

Firma Microsoft pracuje nad kolejną wersją wyszukiwarki internetowej o nazwie Live Search, co ciekawe usługa na pierwszy rzut oka wiele się nie zmieniła. Swoje prawdziwe możliwości pokaże ona dopiero wtedy gdy wpiszemy jakieś poszukiwane słowo, do tej pory nawet w wyszukiwarkach innych firm, wyniki podzielone były na grupy (strony www, grafika, wiadomości itd) i aby zmienić opcję domyślną użytkownik był zmuszony do przeładowywania od nowa całej strony .

W nowej wersji wyszukiwarki wszystkie grupy widoczne są w jednym oknie, największą część strony zajmują wyniki dotyczące tylko stron internetowych, reszta grup została umieszczona po prawej stronie. Przykładowo, jeśli użytkownik będzie wyszukiwał słowa "Londyn," oprócz zwykłych stron internetowych po prawej stronie wyświetlone zostaną wyniki wyszukiwania związanych z tym słowem grafik, internetowa mapa Londyna (dzięki usłudze Live Local), aktualne wiadomości dotyczące tej lokalizacji i inne podobne wyszukiwania zawierające słowo Londyn. Możliwe jest uzyskanie dodatkowych informacji, poprzez rozszerzenie wyników wyszukiwania przykładowo o aktualną prognozę pogody dla tego regionu czy wiadomości sportowe.

Co ciekawe ,stworzenie nowej wersji zbiegło się dziwnym trafem, z decyzją największego konkurenta firmy Microsoft na rynku wyszukiwarek internetowych czyli Google o planach wprowadzenia tak zwanego "wyszukiwania uniwersalnego". Tak czy inaczej nowa wersja usługi jest godna uwagi, zainteresowanych zapraszam na stronę usługi, dostępnej tylko w języku angielskim, należy jednak pamiętać, iż jest to tylko wersja próbna i nie powinno się jej używać podczas zwykłej pracy.

Redakcja: Marcin Górny Opublikowano: 18 maja 2007, 20:52 Odsłon: 1 666 Kategoria: MSN i Windows Live

Komentarze

jak na razie to to kiepsko dziala... wpisalem warszawa i lipa... podobnie wiekszosc polskich nazw. Za to dzialal Londyn i New York ;)
ktos, 18 maja 2007, 19:32
;) Jeśli wprowadzą tą wersję zapewne dodadzą też nasze miasta ;)
Marcin Górny, 19 maja 2007, 09:17
Pomysł dobry,ale wykonanie złe moim zdaniem. Za ciężkie to wszystko jest :/
MemphisDignity, 21 maja 2007, 18:13
Uwaga wejdz na głowną stronę Live Search http://search.imagine-live.com/ i wpisz Warszawa to na mapie pokaże ci się Poznań i okolice czy oni nie odrużniają Warszawy od Poznania.
Marcin, 1 czerwca 2007, 12:25

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.

Autor:

Komentarz:

Dodaj komentarz