Zamknij komunikat

Kruger&Matz KM1080
Do góry Skomentuj

Ulepszone narzędzie sprawdzania legalności systemów Windows

Ulepszone narzędzie sprawdzania legalności systemów Windows

Microsoft rozpoczął dystrybucję, poprzez usługi Windows Update i Microsoft Update, nowego, ulepszonego narzędzia przygotowanego specjalnie do walki z piractwem. Windows Genuine Advantage Notifications, bo o nim mowa, został zlokalizowany i wydany z myślą o Polsce i innych dwudziestu krajach, gdzie króluje piractwo.

Ten opcjonalny dodatek powiadamia użytkownika, jeżeli używany system nie jest oryginalny oraz pomaga w uzyskaniu licencjonowanej kopii. Jest on niezbędny, aby skorzystać z licznych ofert, które Microsoft przygotował wyłącznie dla użytkowników legalnych systemów Windows, takich jak programy Windows Media Player 11, Windows Defender czy Internet Explorer 7, a instaluje się za wyraźną zgodą umowy licencyjnej. Microsoft zastrzega sobie w niej możliwość zbierania informacji o komputerze, włącznie z adresem IP i wersją systemu operacyjnego, aczkolwiek dodaje, że "firma Microsoft nie wykorzystuje tych informacji w celu identyfikacji Państwa lub kontaktowania się z Państwem". Dane te raczej są porzebne do przedstawiania analiz, aniżeli do rzekomych kontroli legalności i wchodzenia do mieszkań piratów. Najnowsza taka statystyka głosi, że co piąty system na świecie jest nielegalny.

Jako ciekawostka może posłużyć dość śmieszny, żeby nie napisać kontrowersyjny, komunikat wyświetlany Holendrom korzystającym z narzędzia. Mogą oni przeczytać na zakończenie w swoim języku: "Po kliknięciu przycisku Zakończ pokaż mi niektóre z wielu korzyści używanie nieoryginalnego(sic!) oprogramowania."

Narzędzie Powiadomienia o oryginalności systemu Windows zostało zaktualizowane zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami Davida Lazara, szefa programu Windows Genuine w Microsoft. Jednocześnie przypominamy o ofercie skierowanej dla aktualnych użytkowników nielegitymowanych kopii systemów Windows XP, czyli o tzw. zestawie legalizującym.

Redakcja: Adam Stępień Opublikowano: 25 lutego 2007 Odsłon: 22 189 Kategoria: Legalność

Komentarze

Ja sie tam nie martwie mi już się to pobrało i co najważniejsze mam orginała.A z tego co pewnie wiem połowa ludzi i tak wyłącza aktualizacje:)hehe pozdro dla posiadaczy orgianłów:)
Marcin, 25 lutego 2007, 15:22
A ja również pozdrawiam ;) Oczywiście, poco mam się martwić crackami, aktualizacjami itd. Lepiej se kupic XP Home Edition za 350 zł i mieć spokój ;)
Artur, 25 lutego 2007, 15:33
Witańsko :) Ja też się nie martwię crackami, weryfikacją aktualizacji czy innymi tego typu trickami. A za 350zł kupiłem dziewczynie ładny prezent pod choinkę :)) Any questions?
ubuntu-user, 25 lutego 2007, 16:44
a ja mam p.... ijest wsio ok hehe
bill gates, 25 lutego 2007, 18:06
Silne, ulepszone, narzedzie piraty nie maja szans... do pierwszego wydania spiraconego ulepszonego narzedzia Windows Genuine Advantage Validation... heheh Microsoft jest smieszny zamiast obnizyc ceny na soft i sprzedac wiecej w nawet takich pirackich krajach jak polska, modernizuja modernizuja strasza i nic z tego nie maja. Spiratowac MS! niektorzy crackerzy stawiaja to punkt honoru.
IM, 25 lutego 2007, 22:09
Wszystkim, którym przeszkadza zainstalowany już "Windows Genuine Advantage Notifications" : wklepaj do google " removWGA" , zassaj, kliknij w niego dwa razy , potem OK, i zrestartuj system :) , i po kłopocie...
Onlinemaster, 26 lutego 2007, 07:34
To narzędzie da się oszukać zminiejąć jego pliki na zmodifikowane. A removWGA nie uswa WGA tylko go wyłacza. Oficjalne usówanie wga znajduje sie na stronach Microsoftu.
Piotrek, 26 lutego 2007, 16:05
Jeśli o mnie chodzi to uźywam orginału żeby nie było/.
Piotrek, 26 lutego 2007, 16:07
A ja też używam oryginalnego... linuxa :-P
openSUSE, 26 lutego 2007, 20:47
"Microsoft zastrzega sobie w niej możliwość zbierania informacji o komputerze, włącznie z adresem IP i wersją systemu operacyjnego" Czyli znowu będą nas szpiegować :/
adasik, 26 lutego 2007, 22:10
aktualizacje jak najbardziej ... wystarczy tej jednej nie instalowac :) bawią mnie opinie że lepiej kupić legala za 350 zł .... jasne Home i OEM ... zmień sobie potem płyte główną :D
wred, 27 lutego 2007, 01:27
I te nowe super WGA juz zlamane :) juz najnowsze gofno ms panoszy sie po necie: Windows Genuine Advantage Validation v1.7.17.0 Crack 100% working on Windows Update and Microsoft Download !! Install Notes: 1. Extract into a new empty folder 2. Run installer.bat Windows.Genuine.Advantage.Validation.v1.7.17.0.CRACKED-ETH0.rar:(MD5) 366c0937b735df2fc7867e48e9b6c5e7
IM, 27 lutego 2007, 18:36
Ten zestaw legalizacyjny mogą sobie wsadzić w d***. Gdyby robili lepsze "Windows"y" to nie było by dziur a co za tym idzie także piractwo być może by malało wieć niech firma " Mikrośmieć" sie nie dziwi że są dziury i hakerzy łamią kody.Ich licencja OEM jest śmieszna moim zdaniem taką firme jak Mikrośmieć powinni tępić.Dla mnie Windy itak zawsze będą dziurawe ich systemu oryginalnego nie kupie póki będą ludzi za idiotów robić.POZDRO !!!
Pavlov, 1 marca 2007, 23:19
Mam XP z SP2 od kilku lat i przez cały ten okres komputer resetował mi się (sic!) podczas działania różnych aplikacji (głównie gier). Kiedyś chciałem nawet wspierać SETI moją maszynką, ale komp resetował się po mniej niż pięciu sekundach :/. Wszystkie problemy z komputerem jakie miałem skończyły się wraz z zainstalowaniem Linuksa :D. SETI może działać nawet kilka godzin (dłużej nie sprawdzałem ;p), mogę w tym czasie robić kilka innych rzeczy jednocześnie. Flashpoint odpalony pod cedegą działa znacznie szybciej niż pod windą. Dowiedziałem się również dzięki Linuksowi, że te restarty to wina wingrozy i sp2, który wprowadza jakiś badziewny kod, który gryzie się z antywirusem i innymi aplikacjami. Można temu zaradzić poprzez instalację jakiejś łaty z wu, ale teraz to nie ma już takiego znaczenia :P.
Paweł, 11 marca 2007, 16:43
Moim zdaniem gsy by M$ obniżył ceny swojego softu to piracie pomału nie mieli by co robić, a windy by szły jak świeże bułeczki...:-) Bo rzeczywiście M$ potrafi naprzykrzyć się piratom nie dając wielu ciekawych funkcji... A w viście to już głowa boli pirat do piachu...:P:P
Wujek Billy, 28 grudnia 2007, 00:16
a moze ktos mi powidzic jak to wylaczyc
sasza, 21 stycznia 2008, 21:21
po co kupowac jak można zalegalizowac za free można sciągnąć legalizator zainstalować i po krzyku zachowuje się jak oryginał
OBCY123, 3 marca 2008, 17:46
Wujek Billy 28 grudnia 2007, 0:16 Moim zdaniem gsy by M$ obniżył ceny swojego softu to piracie pomału nie mieli by co robić, a windy by szły jak świeże bułeczki...:-) Bo rzeczywiście M$ potrafi naprzykrzyć się piratom nie dając wielu ciekawych funkcji...----> A w viście to już głowa boli pirat do piachu...:P:P <----- a co w VIŚCIE juz też są łaty i masz oryginałke :P
hakerek, 20 marca 2008, 22:34
nie popieram Ja mam tate pirata dał mi kompa i z 79 gier a system visty i oczywiscie nielagalny i mój komp tez mam 187 gb i wszystko nielegalne :):)
mariana, 23 marca 2008, 15:50
Mam legalnego Full Windows Vista Ultimate z SP1 32/64 bit w orginalnym podelku i z resitem ze sklepu, kupionym za $499 dolarow. A musze uzywac Crak, bo nie przeszlem aktywacji. Zmienilem Dysk z 500GB na 1TB, dolozylem 8GB pamieci RAM, zmienilem karte graficzna na NVIDIA GeForce 9600 GT 1GB. Po ponownej instalacji nie przeszlem aktywacji. Mam ich w nosie!!!. nie bede dzwonil do Microsoftu i sluchal muzyki zanim ktos odbierze. Niech przyjda i zapukaja do moich drzwi. A pogonie psem i wyciagne pistolet z szafy!!!.
Radek USA., 22 października 2008, 00:53
Uwazam ze oprogramowanie do uzytku domowego powinno byc free, moze to wielu zbulweruje jednak do puki nie zarabiasz a uzywasz go w celu edukacyjnym jest oki, jednak od momentu kiedy zaczynasz klepac na tym salatke i to nieraz konkretna powinienes sie podzielic z producentem - ty zarabiasz on zarabia,
a co do postu Radka USA to zgadzam sie w stu procentach to jakas paranoja to co wyprawia microsoft, moja skrzynka moja kasa moja decyzja jak mam ochote to moge nasrac do srodka i M$mieciowi nic do tego.

Raflik, 3 kwietnia 2009, 15:53
a na co to komu?
jak nie wiecie jak to usunąć z nie orginalnego systemu piszcie gg 3752698

rebok, 25 kwietnia 2009, 12:51