Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Box zaadaptował nowe usługi kognitywne Micros...

Box zaadaptował nowe usługi kognitywne Microsoftu

Microsoft udostępnia własne inteligentne technologie w ramach pakietu Microsoft Cognitive Services. Usługi kognitywne, zwane też przez Microsoft poznawczymi, to "inteligentne algorytmy umożliwiające dostrzeganie, słyszenie, wypowiadanie i interpretowanie potrzeb użytkowników naturalnymi metodami komunikacji", które można dodać do swoich aplikacji, witryn i botów. Skorzysta z nich teraz Box, a docelowo - użytkownicy jego chmury.

Microsoft Cognitive Services

Podczas BoxWorks 2017 w zeszłym roku Box w fazę poglądową wpuścił Box Skills, swojego frameworka do aplikowania technologii machine larningowych (jak rozpoznawanie obrazu czy indeksowanie wideo) dla zawartości magazynowanej w chmurze Box. Wsparcie ogłoszono dla technologii spod szyldu Microsoft, IBM i Google. W zeszłym tygodniu dostawca poinformował o adaptacji trzech nowych usług kognitywnych Microsoftu, które firma zapowiedziała po raz pierwszy na konferencji Build w maju tego roku:

  • Ulepszony OCR w Computer Vision: używając usprawnionego silnika OCR dostępnego teraz poprzez Computer Vision, jedną ze składowych Azure Cognitive Services, dowolny, oparty na obrazie Box Skill może być w stanie lepiej identyfikować tekst wewnątrz obrazów, poprawiając dokładność i szybkość działania przepływów pracy opartych na obrazie, takich jak zarządzanie cyfrowymi zbiorami.
  • Rozszerzone identyfikowanie obiektów w Computer Vision: Computer Vision potrafi teraz rozpoznawać dziesiątki dodatkowych obiektów na zdjęciach czy grafikach, co pozwala dodać bogatsze metadane do obrazów w Box. Teraz, jeśli obrazy są przesłane do Box i zaaplikowano dla nich jakikolwiek skill oparty na obrazie, w tym Image Intelligence Skill od Box, Computer Vision zwróci bogatsze rezultaty dla tych plików.
  • Nowe usługi mowy dla analizy audio: Microsoft Azure ogłosił kilka związanych z mową technologii, takich jak możliwość definiowania zestawu słownictwa, by rozpoznawać rzeczy, takie jak specyficzny dla danej branży żargon.

"Zawartość jest kolejnym wielkim niewykorzystanym zasobem wglądów i innowacji dla przedsiębiorstwa" - powiedział Jeetu Patel, CPO w Box. "Box Skills wnosi przełomowy machine learning do zawartości firmowej po raz pierwszy i będzie umożliwiał organizacjom przeobrażanie i digitalizację przetwarzania biznesowego w Box. Jesteśmy na progu przekroczenia następnej dużej granicy w komputeryzacji z AI i będzie to całkowita zmiana tego, jak pracujemy razem i współpracujemy nad zawartością".

Również w tym miesiącu Box zamierza poszerzyć dostępność Box Skills dla dodatkowych klientów, dodając ich kolejne grupy każdego tygodnia. Więcej o współpracy Microsoftu z Box możecie przeczytać m.in. tutaj.

Krzysztof Sulikowski
2 lipca 2018, 19:53
274
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
2 lipca 2018, 19:53
274
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.