Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Platforma dla animacji Nimble Collective prze...

Platforma dla animacji Nimble Collective przechodzi na Azure

Ostatnimi czasy dość często informujemy o migracjach mniejszych bądź większych przedsiębiorstw do chmury Microsoftu. Ostatnim, który przeniósł do Azure swoje zasoby, jest Nimble Collective, dostawca opartej na chmurze platformy animacji. Platforma ta jest już dostępna i zoptymalizowana w Azure, jej ekskluzywnym partnerze chmurowym, zapewniającym zaplecze obliczeniowe i magazynowe.

Nimble Collective

Azure będzie odtąd napędzać zarówno high-endową platformę animacyjną Nimble, jak też środowiska renderingowe i zarządzanie multimediami. Będąc partnerem Microsoftu, Nimble otrzyma wsparcie w zakresie wejścia na rynek i rozwoju marketingowego. "Wsparcie Microsoft Azure dla Nimble pozwala nam rozszerzyć nasz globalny zasięg, by sprowadzić nowe głosy, historie i artystów do świata animacji" - powiedział Rex Grignon, współzałożyciel i CEO kolektywu. "Pomoże nam to w dalszych redukcjach kosztów, złożoności i umożliwi nowym i istniejącym studiom przyspieszyć ich produkcję animacji. Nimble Collective jest podekscytowany partnerstwem z firmą odpowiedzialną za platformę z zaufaną chmurą publiczną - Microsoft Azure - by dostarczać światowej klasy, oparte na chmurze rozwiązanie do produkcji i zarządzania animacjami".

Platforma Nimble usprawnia tradycyjną infrastrukturę studia animacji. Jego rozwiązanie ogarnia wszystkie etapy produkcji - teraz hostowane w bezpiecznym i hiperskalowalnym środowisku Azure. Platforma integruje wszystko, czego potrzebują animatorzy cyfrowi, w tym strumieniowane stacje robocze, zarządzanie zasobami, brokering licencji, wersjonowanie, elastyczną farmę obliczeniową i certyfikację MPAA. Wszystko to zostało zebrane w jednym miejscu - środowisku pracy dostępnym z poziomu przeglądarki, co dramatycznie upraszcza i poprawia archaiczne metody pracy animatorów.

Współpraca z kolektywem Nimble nie jest dla Azure pierwszyzną na tym polu. W zeszłym roku pisaliśmy m.in. o Azure Batch Renderingu i przejęciu przez Microsoft technologii Simplygon.

Krzysztof Sulikowski
29 czerwca 2018, 17:52
296
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
29 czerwca 2018, 17:52
296
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.