Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Zaktualizowana aplikacja Aparatu w testowej w...

Zaktualizowana aplikacja Aparatu w testowej wersji Windows 10

Aplikacja Aparatu w Windows 10, mimo że może się wydawać niepotrzebna, to Microsoft ciągle uzupełnia ją o drobne acz przydatne elementy. Można je sprawdzić, będąc członkiem programu Insider i właśnie w testowej kompilacji systemu pojawiła się nowa wersja Aparatu, z niewielkimi, acz praktycznymi nowościami. Nowa wersja aplikacji oznaczona jest numerem 2018.426.70.0.

Aparat Windows 10

Główne zmiany dotyczą możliwości zrobienia zdjęcia poprzez przytrzymanie przycisku aparatu (do tej pory funkcja ta była dostępna jedynie dla Wideo i Trybu seryjnego) oraz możliwości ustawienia kadru pod wybranym kątem, przed zrobieniem zdjęcia. Pozostałe zmiany to jak zwykle głównie poprawki błędów i niezbędne optymalizacje działania aplikacji. Microsoft wprowadza Fluent design w kolejne miejsca systemu Windows i aplikacji Aparatu również nie ominęła ta przemiana. Powyższe nowości nie są natury estetycznej, lecz są to typowo praktyczne zmiany.

Jak już wspomniano, w przypadku zwykłych laptopów, posiadających jedynie przednią kamerę do wideo rozmów, aplikacja Aparatu może się wydawać zbędna. Lecz sprawa ma się inaczej na urządzeniach, które posiadają aparat główny, takich jak na przykład Surface. Wtedy możemy za pomocą komputera z Windowsem z powodzeniem wykonywać zdjęcia i uwieczniać ważne dla nas chwile. Do takich celów właśnie stworzona została aplikacja Aparat w Windows 10.

Aktualizacja Aparatu dostępna jest w kręgu Szybkich aktualizacji oraz w Skip Ahead. Nie na każdym komputerze aktualizacja już się pojawiła, lecz cierpliwości, z pewnością trafi w końcu do wszystkich testerów. Jeśli bierzecie udział w programie Windows Insider, to już teraz możecie pobrać zaktualizowaną kamerę Windows wprost z Microsoft Store.

Wojciech Błachno
27 czerwca 2018, 15:05
425
Odsłony
Wojciech Błachno
27 czerwca 2018, 15:05
425
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.