Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft na drugim miejscu jako dostawca chm...

Microsoft na drugim miejscu jako dostawca chmury publicznej

Grupa badawcza Synergy Research Group opublikowała wyniki swoich analiz, obejmujących rynek usług chmury publicznej w pierwszym kwartale bieżącego roku. Badanie bierze pod uwagę cztery najważniejsze światowe rynki i przedstawia też ujęcie globalne. Synergy na wszystkich tych rynkach rozpoznał AWS jako lidera numer jeden, w cieniu którego miejsce drugie zajmuje Microsoft. Konkurentów jest jednak więcej.

Azure

Ranking został opracowany na podstawie przychodów z IaaS i PaaS, które Synergy Research Group uważa za "najbardziej prominentne segmenty na rynku usług w infrastrukturze chmury". Pierwsza trójka zarówno w ujęciu globalnym, jak i na największych rynkach wygląda tak samo: AWS, Microsoft, Google. Wyjątkiem jest region Azja-Pacyfik, gdzie na drugie miejsce wchodzi Alibaba, zrzucając Microsoft i Google na miejsca odpowiednio trzecie i czwarte. Prócz nich na miejscach czwartym i piątym oscylują tacy dostawcy, jak IBM, Salesforce i Tencent.

Azure

"Pomimo lokalnego występowania pewnej suwerenności danych i kwestii regulacyjnych, publiczna chmura obliczeniowa jest zasadniczo rynkiem globalnym" - uważa John Dinsdale z Synergy Research Group. "Bycie liderem rynku wymaga ciągłych inwestycji, globalnej obecności i globalnej marki. Oczywiście często zdarzają się lokalne problemy, które mogą umożliwić lokalnym firmom samodzielne zajęcie niszowych pozycji, ale pozostaną one małymi, lokalnymi graczami w danym kraju lub podregionie. Prawdą jest również, że w takich przypadkach globalni liderzy mogą zwykle wdrażać różne lokalne strategie, aby umożliwiły im osiągnięcie sukcesu. Z rażącym wyjątkiem Chin postrzegamy to jako prawdziwie globalny rynek".

Jeśli chodzi o chmurę, Microsoft jest rozpoznawany jako lider również w wielu Magicznych Kwadrantach Gartnera, np. w dotyczącym Cloud IaaS (Infrastructure as a Service). Tam jednakowoż rozkład sił wygląda podobnie - liderami są (w kolejności według możliwości wykonawczych i kompletności wizji) Amazon Web Services, Microsoft i Google.

Krzysztof Sulikowski
26 czerwca 2018, 16:36
408
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 czerwca 2018, 16:36
408
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.