Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft współtwórcą blockchainowego rozwiąz...

Microsoft współtwórcą blockchainowego rozwiązania do zarządzania tantiemami

Oferta blockchainowa Azure znajduje kolejnych klientów - niedawno pisaliśmy o pierwszej na świecie blockchainowej platformie ubezpieczeń morskich czy projekcie ID2020. Po technologię łańcucha bloków sięgnął teraz Ernst & Young, by tworzyć platformę do zarządzania prawami autorskimi i tantiemami w przemyśle rozrywkowym i medialnym. Czy zrewolucjonizuje to biznes pod względem efektywności?

Microsoft Azure Blockchain

Blockchain wydaje się rozwiązaniem idealnym, by utrzymać w ryzach miliony transakcji, opiewających na miliardy dolarów - tyle bowiem wydarza się każdego miesiąca w świecie tantiem. Jest on dość skomplikowany zarówno dla twórców własności intelektualnej, jak i osób liczących należności - liczenie odbywa się bowiem w dużym stopniu ręcznie i jest zarządzane poprzez źródła danych offline. Microsoft wraz z EY twierdzą, że ich nowe rozwiązanie zwiększy zaufanie i przejrzystość między branżowymi graczami, a także znacząco zredukuje niewydolność w procesach zarządzania prawami i należnościami, eliminując konieczność ręcznego wprowadzania i kontrolowania danych.

Co więcej, ich wspólna technologia zmniejszy też czas oczekiwania na wyniki. By je poznać, nie trzeba będzie czekać tygodniami. Praktycznie każdy w sieci łańcuchowej będzie mógł sprawdzać stan transakcji z widocznością w czasie niemal rzeczywistym. Jak twierdzi Ernst & Young, na niektóre z tego typu wyników trzeba czekać nawet 45 dni albo więcej. Blockchain umożliwi z kolei generowanie rozliczeń dziennych i używanie danych terminowych, które poprawią jakość prognozowania.

Microsoft Azure Blockchain

"Zawsze szukamy sposobów, by wprowadzać nowe technologie do wszystkich aspektów naszego biznesu. Szansa współpracy z EY i Microsoft nad przypadkami użycia łańcucha bloków w domenie cyfrowych kontraktów i tantiem jest naprawdę ekscytująca" - powiedział Loic Amans, SVP Finance & Strategic Planning w Ubisoft. Więcej na temat blockchainowej oferty Microsoftu w Azure przeczytacie tutaj.

Krzysztof Sulikowski
22 czerwca 2018, 19:39
355
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
22 czerwca 2018, 19:39
355
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.