Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Research Open Data - nowe repozytor...

Microsoft Research Open Data - nowe repozytorium danych w chmurze dla badaczy

Microsoft powołał dziś do życia Microsoft Research Open Data, nowe, oparte na chmurze repozytorium danych dla społeczności badaczy z całego świata. Serwis oferuje zestawy danych z różnych dziedzin, odzwierciedlające lata gromadzenia danych i wysiłków badawczych Microsoftu. Zestawy te może przeglądać i pobierać każdy. Istnieje też możliwość bezpośredniego skopiowania ich do maszyn wirtualnych (także tych do analizy danych) w Azure w celu wykonywania dalszych analiz.

Microsoft Research Open Data

Microsoft Research Open Data zawiera zestawy danych, które Microsoft tworzył i publikował w zespojeniu ze swoimi badaniami. Firma twierdzi, że projektowi przyświecają zasady FAIR (wyszukiwalność, dostępność, interoperacyjność i możliwość ponownego użycia) oraz że będzie pracować dalej, by podwyższać standardy udostępniania danych. "Zdajemy sobie sprawę, że są już tuziny repozytoriów danych, używanych przez badaczy, i spodziewamy się, że funkcjonalności tego repozytorium rozszerzą istniejące wysiłki. Zestawy danych są skategoryzowane według głównych obszarów badawczych. Znajdziecie linki do projektów badawczych lub publikacji w [każdym] zestawie danych" - wyjaśnia dalej Microsoft.

Ogólnym celem MSROD jest dostarczenie prostej platformy dla badaczy i współpracowników Microsoftu, by mogli udostępniać zestawy danych wraz z powiązanymi technologiami badawczymi i narzędziami. Strona została zaprojektowana, by uprościć dostęp do tych zestawów danych, ale też i współpracę między badaczami z użyciem opartych na chmurze zasobów, umożliwiając reproduktywność badań. Repozytorium będzie się powiększać nie tylko o zawartość, ale też funkcjonalność, która będzie dodawana na podstawie feedbacku użytkowników.

MSROD jest wynikiem współpracy wielu zespołów z Microsoft, jego badaczy, partnerów branżowych i akademickiego komitetu doradczego, natomiast jednostką bezpośrednio zarządzającą jest zespół Microsoft Research Outreach. Serwis działa na razie w wersji beta i można go wypróbować na stronie msropendata.com.

Krzysztof Sulikowski
21 czerwca 2018, 21:39
356
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
21 czerwca 2018, 21:39
356
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.