Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowe centrum danych Microsoftu powstanie w No...

Nowe centrum danych Microsoftu powstanie w Norwegii

Centra danych Microsoftu są rozsiane po całym świecie, lecz rozwój nadal trwa i Microsoft ma zamiar otwierać kolejne placówki na całym świecie. Aby opanować cały świat, pracuje nawet nad podwodnymi centrami danych. Lecz pozostając nadal na powierzchni — powstanie nowego centrum w Norwegii zostało właśnie zapowiedziane. Tym samym powstaną kolejne dwa regiony — Norwegia wschodnia (Stavanger) i Norwegia zachodnia (Oslo).

TAzure Norway Lead

Jak można oczekiwać, ten nowe dwa regiony będą oferować usługi Azure, Office 365, Dynamics, oczywiście przy zachowaniu pełnej niezawodności. Powstanie dwóch centrów, w dwóch różnych lokalizacjach na terenie Norwegii ma na celu zachowanie redundancji, co wpływa na wspomnianą wyżej niezawodność. Oczekiwana data otwarcia nowych lokalizacji to koniec 2019 roku, a świadczenie usług rozpocznie się od Azure, udostępniając następnie zarówno Office365 jak i Dynamic. Jest to zgodne ze stałym wzorcem działania Microsoftu, przy otwieraniu nowych centr danych. Powstanie kolejne, bliskiego naszym granicom centra danych, to naprawdę dobra wiadomość, a kto wie, być może już wkrótce takie centrum pojawi się również w Polsce. W naszych kraju co raz więcej osób oraz organizacji zaczyna doceniać zalety korzystania z usług chmurowych, więc na pewno w naszym rynku drzemie nieskończony potencjał.

Teraz Microsoft Azure obsługuje 52 regiony, a swoje usługi oferuje w 140 krajach. Na chwilę obecną, usługi chmurowe wciąż walczą o klientów, a ich zasięg non stop się rozszerza. Kolejne firmy na całym świecie, zarówno z małego, jak i dużego segmentu, decyduje się na przeniesienie swojej infrastruktury do chmury. Obecnie istnieje trzech największych graczy w tej rozgrywce — są to Google, Amazon oraz oczywiście Microsoft, który dzięki usłudze Azure jest coraz silniejszy.

Wojciech Błachno
20 czerwca 2018, 15:13
281
Odsłony
Wojciech Błachno
20 czerwca 2018, 15:13
281
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.