Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Pogłębiono integrację Adobe Document Cloud z ...

Pogłębiono integrację Adobe Document Cloud z Office 365

Microsoft i Adobe zacieśniają więzy. Dzięki pogłębionej integracji Document Cloud z Office 365 użytkownicy Office 365 zyskują możliwość tworzenia, manipulowania i oglądania wysokiej jakości, bezpiecznych PDF-ów w aplikacjach online Office 365 - bezpośrednio z paska narzędzi Microsoft Word, Excel i PowerPoint oraz w OneDrive i SharePoint. Pojawiły się też nowe opcje konwersji i konsolidacji PDF.

Adobe Document Cloud z Office 365

We wrześniu zeszłego roku Microsoft rozszerzył partnerstwo strategiczne z Adobe, by skupić się na integracjach Adobe Sign z produktami Office 365, takimi jak Teams, SharePoint czy Outlook. Jak twierdzi Microsoft, klienci świetnie wykorzystali te połączenia i na kanwie tego sukcesu powstały nowe możliwości, pozwalające oszczędzić czas. Przykładowo integracja z usługami PDF, mogącymi stanowić część doświadczenia Office 365, pozwala teraz wygodnie pracować z dokumentami PDF. Po integracji PDF services z Office 365 użytkownicy mają dostęp do bogatych funkcji, m.in. podglądu PDF bezpośrednio w OneDrive i na stronach SharePoint.

PDF jest szeroko rozpowszechnionym formatem w scenariuszach związanych z raportowaniem, udostępnianiem i współpracą, ale też tworzeniem finalnych lub archiwalnych wersji zawartości, obejmującej czasem wiele różnych plików. Dzięki wspomnianej integracji i nowej funkcjonalności Combine Files od Adobe możemy teraz zaznaczyć wiele plików i włożyć je do jednego PDF-a. Wystarczy kilka kliknięć w bibliotekach dokumentów SharePoint.

Adobe Document Cloud z Office 365

Usługi PDF są już dostępne z poziomu wstążki w aplikacjach online Word, Excel i PowerPoint. Technicznie rzecz biorąc, są one wraz z możliwościami Adobe Sign i nadchodzącymi rozszerzeniami Adobe Reader częścią Adobe Document Cloud. By jednak zacząć ich używać, potrzebna jest integracja ze strony administratora Office 365 - jak jej dokonać, wyjaśnia Adobe.

Krzysztof Sulikowski
19 czerwca 2018, 16:42
366
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
19 czerwca 2018, 16:42
366
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.