Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Konferencja Microsoftu skradła całe E3

Konferencja Microsoftu skradła całe E3

Microsoft zapowiadał największą w historii konferencję na E3. No i o ile pod względem rozmachu to nie widać tutaj czegoś, przez co na usta ciśnie się "WOW", to pod dwoma zasadniczymi względami Microsoft podbił całe E3 i nie pozostawił konkurencji żadnych szans. Gigant skupił się na tytułach, przedstawiając 50 gier, w tym 18 tytułów na wyłączność dla Xbox i 15 światowych premier.

Microsoft E3 Cyberpunk 2077

To, co przesądziło o sukcesie tej konferencji, pojawiło się na sam jej koniec. Przesłanki o tym, że CD Projekt RED pokaże trailer Cyberpunk 2077 właśnie na konferencji Microsoft, były obecne już długo przed E3. Lecz Microsoft postanowił to rozegrać w iście filmowy sposób. Kiedy Phil Spencer rozpoczął swoją mowę końcową, wszyscy kiwali głowami ze zrezygnowaniem — żadnego trailera nie będzie, plotki kłamały. Lecz Microsoft i CDPR byli doskonale świadomi ekscytacji, jaką wywołuje Cyberpunk 2077, więc nie mogli zawieść wszystkich. Postanowili jedynie się trochę podroczyć. Gdy konferencja dobiegała końca, nagle została dosłownie zhakowana, a na ekranach pojawił się długo wyczekiwany zwiastun. Jest to bezapelacyjnie jeden z najbardziej spektakularnych pokazów w historii E3 i zapadnie w pamięci wszystkich na długo. Dodatkowo cieszy fakt, że to właśnie praca polskiego studia jest powodem tej całej ekscytacji.

E3- konferencje

Jest to bezsprzecznie numer jeden tej konferencji i ogromny sukces zarówno CDPR jak i Microsoftu. Lecz kończąc konferencję, Spencer przedstawił też ogólne plany giganta na konsolę dziewiątej generacji. Choć były to raczej oszczędne słowa, to na przykład Sony nie pokusiło się wcale na zapowiedzi w tej materii.

Microsoft E3 Gry

Badania social media przeprowadzone przez firmę Brandwatch podczas E3 wskazują, że Microsoft przyciągnął 25% uwagi użytkowników mediów społecznościowych. Co dziwne, podczas trwania samej konferencji giganta, najwięcej wspominany był Kingdom Hearts. Lecz wynikać to może z tego, że wspomniany już gwóźdź programu, Cyberpunk 2077 dosłownie zamknął konferencję. Więc prawdziwa eksplozja w mediach nastąpiła dopiero potem.

Włodarze Microsoftu mogą z czystym sumieniem odhaczyć tegoroczne E3 jako pełen sukces i w gruncie rzeczy faktycznie spełnili swoje obietnice — ich konferencja była prawdziwą bombą, choć nie da się ukryć, że największa w tym zasługa Cyberpunk 2077. Cieszy też na pewno ilość nowych tytułów na wyłączność i nieśmiałą zapowiedź nowej konsoli.

Wojciech Błachno
14 czerwca 2018, 12:58
717
Odsłony
Wojciech Błachno
14 czerwca 2018, 12:58
717
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.