Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

GTA: San Andreas i inne tytuły Rockstar Games...

GTA: San Andreas i inne tytuły Rockstar Games wstecznie zgodne z Xbox One

Lista gier z etykietką Xbox One Backward Compatibility znów powiększyła się o kolejną kultową wręcz produkcję. Niedawno wsteczną zgodność Xbox One ogłoszono dla TES III: Morrowind, który przetarł szlaki trójwymiarowym RPG-om, a dziś Larry Hryb ogłosił to samo dla GTA: San Andreas, produkcji tyle klasycznej, co kontrowersyjnej. Prócz tego do programu wstecznej zgodności zawitają dwie inne gry od Rockstar Games.

Gta San Andreas na Xbox One

Wsteczna zgodność na konsoli Xbox One działa w przypadku gier w wersji cyfrowej i odtwarzanych z płyty. Funkcja debiutowała w listopadzie 2015 r. z nieco ponad setką tytułów, wydanych pierwotnie na Xbox 360. Później do programu zaczęły dołączać również gry z oryginalnego Xboksa, a lista dostępnych gier ciągle się powiększała. W chwili pisania tego tekstu jest już ich ponad 400! Trudno więc, byśmy na łamach CentrumXP informowali o każdej nowej grze. W przypadku tych mniej znanych nie miałoby to nawet większego sensu... Tak czy inaczej co jakiś czas robimy wyjątek, a dzisiejszej zapowiedzi należy się on bez wątpienia.

San Andreas było i pozostaje grą kultową, która swego czasu podniosła poprzeczkę bardzo wysoko i doczekała się grona naśladowców. Teksty, humor, klimat, estetyka, zabawa i (jak zwykle w serii Grand Theft Auto) wysoki poziom przemocy sprawiły, że po 14 latach gra ma nadal oddanych fanów, którzy tworzą dla niej modyfikacje, podnoszące jakość grafiki i nie tylko. Wydany na Xbox 360 w 2005 roku GTA: San Andreas to nie jedyny tytuł, w który zagramy na Xbox One. Kolejne tytuły od Rockstar Games to Midnight Club: Los Angeles, czwarta część słynnych wyścigów z 2008 r., oraz Rockstar Table Tennis, symulator tenisa stołowego z roku 2006.

Dostęp do wspomnianych tytułów zostanie odblokowany dla posiadaczy konsol Xbox One (i cyfrowych lub pudełkowych wersji gier) już dziś.

Krzysztof Sulikowski
7 czerwca 2018, 20:46
531
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
7 czerwca 2018, 20:46
531
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.