Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

April 2018 Update - nowa, drobna aktualizacja...

April 2018 Update - nowa, drobna aktualizacja zbiorcza KB4338548

Microsoft wydał kolejną aktualizację z poprawkami dla najnowszej, Kwietniowej aktualizacji. Jednak tym razem, lista zmian zamknie się dosłownie w jednym zdaniu. Wszystko sprowadza się do poprawy błędów związanych z jedną aplikacją firm Intuit - QuickBooks. Aplikacja ta służy do zarządzania finansami w małych i średnich firmach. Jedną z jej funkcji jest obsługa wielu użytkowników jednocześnie i tutaj właśnie wystąpił problem w April 2018 Update.

April 2018 Update - nowa, drobna aktualizacja zbiorcza KB4338548

Aplikacja nie uruchamiała się w trybie wielu użytkowników i zwracała komunikat o błędzie: "Windows could not start the QuickBooksDBXX service on Local Computer.” oraz “Error 193: 0xc1”. Aktualizacja Windows 10 oznaczona jako KB4338548 usuwa ten problem, podnosząc numer kompilacji Windows 10 do 17134.83. Użytkownicy aplikacji QuickBooks nie powinni już napotkać żadnych problemów. Jest to usługa, która zapewnia rozwiązania zarówno offline on premise, jak i chmurowe w trybie online. Pozwala na kompleksową obsługę finansów firmy i jest bardzo popularnym narzędziem w USA, dlatego też błąd wersji desktopowej, jaki wystąpił w April 2018 Update, był w wielu przypadkach krytyczny. Uniemożliwiał poprawne funkcjonowanie firmy i odbierał im dostęp do niezbędnego narzędzia. Usunięcie tej luki jak najszybciej było więc bardzo istotne.

Aktualizację można pobrać wprost z Windows Update lub zainstalować ją ręcznie pobierając ją z katalogu usług Microsoft Update. Co prawda aplikacja QuickBooks nie jest wykorzystywana w Polsce na szeroką skalę (jeśli w ogóle), więc przydatność tej aktualizacji w naszym kraju jest minimalna. Tak czy inaczej, jest to kolejna aktualizacja z poprawkami i nie zawiera ona żadnych kolejnych błędów. Pomimo że aktualizacja April 2018 Update przeszła przez sito programu Insider, to niestety tak drobne i nietypowe błędy jak powyższy, mogą wystąpić. Microsoft stara się wszystkie błędy łatać na bieżąco.

Wojciech Błachno
6 czerwca 2018, 08:47
739
Odsłony
Wojciech Błachno
6 czerwca 2018, 08:47
739
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.