Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 SDK Preview Build 17682 ze wsparci...

Windows 10 SDK Preview Build 17682 ze wsparciem dla formatu pakietów MSIX

Windows 10 SDK Preview doczekał się aktualizacji do wersji 17682, która koresponduje z ostatnią kompilacją Windows 10 Insider Preview o tym samym numerze. Z punktu widzenia dewelopera najważniejsze jest jednak dodane właśnie wsparcie dla MSIX, nowego formatu pakietowania, łączącego format appx z instalatorem MSI. Co jeszcze warto wiedzieć o tym formacie i jakie są jego obecne ograniczenia?

Windows 10 SDK MSIX

MSIX został przedstawiony w marcu na Windows Developer Day. Nowy instalator MSIX będzie wspierał wszystkie typy aplikacji Windows, wliczając w to Win32, WPF, WinForm i oczywiście UWP. Nazywany przez Microsoft "najlepszą technologią instalowania aplikacji w Windows", MSIX to infuzja funkcji UWP, możliwości personalizacji aplikacji, opcji kontenerowania dla bezpieczeństwa i wsparcia dla wszystkich aplikacji Windows. MSIX będzie wspierany w Microsoft Store oraz w rozwiązaniach dla przedsiębiorstw. Warto też dodać, że MSIX jest formatem open-source'owym.

Temat nowego formatu został rozwinięty dwa miesiące później na konferencji Build 2018. Padła tam zapowiedź MSIX Packaging Tool, narzędzia pozwalającego z łatwością przekonwertować cały katalog aplikacji i wspierającego wiersz polecenia, skrypty lub cały UI. Wsparcie dla MSIX Packaging Tool ogłosiło kilku ważnych partnerów, w tym Advanced Installer, Cloudhouse, embarcadero, Firegiant, Flexera i InstallAware. Ogłoszone zostało ponadto wsparcie MSIX dla Windows 7.

Windows AI Platform - Windows ML API

MSIX pozwala deweloperom umieszczać aplikacje w kontenerach. By "opakować" aplikację w MSIX, można sięgnąć po narzędzie MakeAppx. Traktować to należy jednak tylko przygotowawczo. MSIX nie jest bowiem jeszcze wspierany przez App Certification Kit i Microsoft Store. Aktualną wersję SDK można jak zwykle pobrać z serwera Microsoft.

Krzysztof Sulikowski
5 czerwca 2018, 20:14
396
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
5 czerwca 2018, 20:14
396
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.