Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Maszyny wirtualne w Azure wkrótce z opcją 12 ...

Maszyny wirtualne w Azure wkrótce z opcją 12 TB pamięci RAM

Microsoft przedstawia Azure jako chmurę zdolną do pracy przy dowolnym obciążeniu. Dowolność ta oznacza, że w 50 regionach Azure można wybierać maszyny wirtualne z bardzo różnymi zasobami CPU, GPU, pamięci i konfiguracjami dyskowymi. By jeszcze bardziej zróżnicować ofertę, firma zapowiedziała nową serię VM-ów z opcjonalnymi 12 terabajtami pamięci dla pojedynczej maszyny. Ogłoszono też parę innych nowości.

Azure VM

Maszyny wirtualne z wiodącej serii M (M-series VM) będą oferować do 12 TB pamięci. To największa pamięć oferowana na pojedynczą maszynę w chmurze publicznej dla środowisk, takich jak SAP HANA. "W tych większych konfiguracjach VM przesuwamy granice nie tylko wirtualizacji w chmurze, ale też wydajność SAP HANA na VM-ach" - tłumaczy Corey Sanders, CVP Azure. Nowe opcje rozmiarowe będą oparte na procesorach Intel Xeon Scalable (Skylake). Dalszymi szczegółami Microsoft podzieli się w kolejnych miesiącach. Tymczasem już dostępne są rozmiary VM z M-series z pamięcią RAM w zakresie 192 GB - 4 TB.

Microsoft poinformował też o nowych funkcjach z zakresów bezpieczeństwa i zarządzania. Najważniejszą zmianą jest funkcja odzyskiwania po awarii dla maszyn wirtualnych w Azure IaaS, która stała się ogólnodostępna. W fazę preview wchodzi z kolei Azure Backup dla SQL w maszynach wirtualnych Azure. Ostatnią ciekawą zmianą jest wsparcie dla wiersza poleceń. Klienci mogą teraz łatwo uruchamiać skrypty dla maszyn wirtualnych bezpośrednio z Portalu Azure i bez konieczności nawiązywania połączenia z maszyną. Mogą to być skrypty PowerShell lub Bash. Można też rozwiązywać problemy z maszyną, która utraciła połączenie z siecią.

Azure Stack - dostępność

Mamy jeszcze jedno ogłoszenie ze stajni Azure. Chodzi o niemal dwukrotne powiększenie dostępności usługi Azure Stack. W zeszłym roku obejmowała tylko 46 krajów, a dziś jest są już ich 92. Mapkę obecnej dostępności widzicie powyżej. Jak pisze Microsoft, "Usługa Azure Stack jest wstępnie dostępna w wymienionych poniżej 92 krajach za pośrednictwem partnerów ds. systemów zintegrowanych. Dodatkowe kraje zostaną dodane w oparciu o zapotrzebowanie klientów i możliwość zapewnienia pomocy technicznej". Pełną listę państw można sprawdzić na stronie Azure Stack.

Krzysztof Sulikowski
5 czerwca 2018, 00:19
450
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
5 czerwca 2018, 00:19
450
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.