Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft wprowadza Office 365 do Mac App Sto...

Microsoft wprowadza Office 365 do Mac App Store

W ostatnich latach Microsoft zrobił ogromne postępy, umieszczając swoje aplikacje na platformach konkurencji, a teraz jest gotów na podbój kolejnej: macOS. Podczas dzisiejszego eventu WWDC 2018, na którym padły m.in. zapowiedzi nowych wersji iOS, macOS, watchOS i tvOS, Apple ujawniło, że Office 365 będzie dostępny w odświeżonym Mac App Store jeszcze w tym roku. Innymi słowy pakiet Office zainstalujemy na komputerach Mac jednym kliknięciem.

Mac App Store - Office 365

Dotychczas Microsoft wyrażał jedynie chęci wprowadzenia Office 365 do własnego sklepu, Microsoft Store, ale gdy tego już dokonał, postanowił najwyraźniej ustandaryzować dystrybucję także na innych platformach. O nadchodzącej ofercie poinformował dziś sam Apple: "Mac App Store oferuje już największy katalog aplikacji Mac, a dołączy do niego jeszcze więcej świetnych aplikacji. Wśród aplikacji, które nadejdą wkrótce, są Office od Microsoft, Lightroom CC od Adobe, BBEdit od Bare Bones, Transmit od Panic, Live Studio od Snap Inc. i House Party."

Apple cytuje również wypowiedź Kirka Koenigsbauera, CVP w Microsoft: "Office 365 dostarcza najlepszych możliwych światów dla użytkowników Maca - doświadczenia produktywnego Office, które trudno pomylić z czymkolwiek innym, ale zaprojektowanego specjalnie dla Maców. Jesteśmy podekscytowani, zapewniając naszym wspólnym klientom łatwy dostęp do pobierania i aktualizacji, wprowadzając Office do nowo przeprojektowanego Mac App Store".

Office 365 jest oczywiście dostępny dla urządzeń Mac i nie musi temu pośredniczyć App Store. Co więcej, Microsoft prowadzi nawet program Office Insider zorientowany na ten ekosystem. Obecność pakietu w sklepie wniesie jednak całe doświadczenie na nowy poziom, upraszczając zarówno pobieranie, jak i aktualizowanie aplikacji.

Krzysztof Sulikowski
4 czerwca 2018, 22:09
545
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
4 czerwca 2018, 22:09
545
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.