Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Pierwsza na świecie blockchainowa platforma u...

Pierwsza na świecie blockchainowa platforma ubezpieczeń morskich działa w Azure

Oferta blockchainowa Azure otwiera się na nową branżę. Insurwave, pierwsza na świecie blockchainowa platforma ubezpieczeń morskich, zbudowana wspólnie przez EY i Guardtime, jest już komercyjnie dostępna. To pierwszy w swoim rodzaju łańcuch wartości cyfrowych ubezpieczeń. Insurwave zbudowano w technologii łańcucha bloków oraz Distributed Ledger w Microsoft Azure. Twórcy nie zamierzają jednak poprzestać na ubezpieczeniach morskich.

Microsoft Azure + Blockchain + Cloud

Łańcuch bloków jako usługa (Blockchain as a Service) został oddany do użytku dla klientów Microsoft Azure w zeszłym roku. Niedługo później firma dodała do niego specjalny framework, który ułatwi firmom wdrażanie tej technologii. Jednym z ciekawszych i zarazem najświeższych przykładów wykorzystania tej oferty jest Insurwave. Za pomocą technologii oferowanych przez Azure jest w stanie wspierać ponad pół miliona zautomatyzowanych transakcji w systemie rejestrów rozproszonych i pomaga zarządzać ryzykiem dla ponad tysiąca jednostek pływających w pierwszym roku.

Klientem pilotażowym platformy był Moller-Maersk, który również dorzucił do rozwoju projektu swoje trzy grosze. "Naszą ambicją było napędzanie cyfrowej transformacji w przemyśle transportu i logistyki. Postrzegamy tę platformę jako świadectwo wartości, jaką można wyciągnąć dzięki usprawnianiu tych obszarów naszego przemysłu, które wciąż opierają się na ręcznych i często skomplikowanych procedurach" - wyjaśnia Lars Henneberg, szef Risk Management w A.P. Moller-Maersk. Insurwave działa w Microsoft Azure, ponieważ EY wybrał je ze względu na bezpieczeństwo, skalowalność i wiarygodność.

Insurwave

"Insurwave bierze klientów, brokerów, ubezpieczycieli i firmy zewnętrzne, i łączy ich w systemie rejestrów rozproszonych, który przechwytuje dane o podmiotach i ryzyku, integrując te informacje z kontraktami ubezpieczeniowymi. Rozwiązanie zawiera możliwość tworzenia i utrzymywania danych o aktywach wielu podmiotów, podpinania danych do kontraktów, odbierania i działania na informacjach, co prowadzi do zmian cenowych lub na poziomie procesów biznesowych, łączenia aktywów klienta, transakcji i płatności, oraz przechwytywania i weryfikowania powiadomień lub utraty danych" - wyjaśnia dalej Microsoft.

EY i Guardtime planują rozszerzyć platformę na inne rodzaje ubezpieczeń biznesowych, w tym obejmujących ładunki morskie, globalną logistykę, lotnictwo i sektory energetyczne.

Krzysztof Sulikowski
28 maja 2018, 20:11
450
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
28 maja 2018, 20:11
450
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.