Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Klasyczny kontroler Duke dla Xbox i PC trafił...

Klasyczny kontroler Duke dla Xbox i PC trafił do sprzedaży w Microsoft Store

Nadanie drugiego życia kontrolerowi, pamiętającemu jeszcze pierwszą generację Xboksa, to temat, który poruszaliśmy jeszcze w 2016 roku. Po etapach przygotowań stało się wkrótce jasne, że Duke w odświeżonej wersji trafi na rynek. Duke został pokazany na E3 2017 jako wspólny projekt Hyperkin i Microsoft, a od paru dni jego sprzedaż prowadzi Microsoft Store.

Duke

Hyperkin Duke Wired Controller to skrojona na miarę 2018 roku wersja klasycznego kontrolera, towarzyszącego oryginalnemu Xboksowi z 2001 roku. Przewodowy (a jakże!) kontroler różni się od swojego pełnoletniego już prawie pierwowzoru wprowadzeniem podwójnych bumperów i okrągłego wyświetlacza OLED, na którym wyświetlana jest oryginalna animacja Xbox z 2001 roku. "Hyperkin Duke Wired Controller jest duży, zły i gotowy do akcji. Posiada on przycisk Home z oryginalnym, animowanym ekranem startowym Xbox, precyzyjnymi analogowymi triggerami i bumperami oraz feedback wibracyjny, który zapewnia realistyczne doświadczenia" - czytamy w Microsoft Store. Dodatkowo kontroler posiada 3,5 mm gniazdo jack i odłączany kabel USB o długości 2,74 m.

Duke jest alternatywą dla współczesnych kontrolerów, utrzymanych w zupełnie innej, dużo nowocześniejszej stylistyce. Ergonomia Duke'a wprost powala i młodszym graczom może wydać się co najmniej zaskakująca. Jeśli jednak na przełomie wieków katowaliście pierwszego Xboksa lub inne konsole z tamtych czasów, design nowego Duke'a przywitacie zapewne z sentymentem. Co istotne, kontroler jest kompatybilny wyłącznie z Xbox One i PC z Windows 10, ale już nie z Xbox 360 ani oryginalnym Xboksem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby na nowym Duke'u zagrać w tytuły z dwóch starszych konsol, o ile oczywiście zostały wydane w Xbox One Backward Compatibility. Bibliotekę gier zgodnych wstecznie można sprawdzić na stronie Xbox.

Hyperkin Duke Wired Controller można kupić w amerykańskim Microsoft Store, gdzie jego cena wynosi 69,99 dolarów (ok. 259 zł). W chwili publikacji tego tekstu produkt jest już wyprzedany i Microsoft odsyła zainteresowanych klientów do swoich fizycznych placówek Microsoft Store.

Krzysztof Sulikowski
27 maja 2018, 19:39
522
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
27 maja 2018, 19:39
522
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.