Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft zapowiada nowe, bardziej spersonali...

Microsoft zapowiada nowe, bardziej spersonalizowane doświadczenie Office.com

Na dzisiejszym SharePoint Virtual Summit Microsoft przedstawił swoją wizję harmonogramu na 2018 rok. Największy nacisk położono na AI i Mixed Reality (tak, SharePoint spaces doczekały się potwierdzenia, o czym jeszcze napiszemy), ale nie zabrakło też nowości dla Office.com. Doświadczenie portalu czeka spory lifting. Zmiany czekają też wyszukiwarkę w Office 365, automatyzację Microsoft Flow i mobilną aplikację SharePoint.

Office.com

Office.com pozwala nam zaoszczędzić czas, jako że tuż po rozpoczęciu pracy możemy powrócić do rzeczy, za które chcemy się zabrać - to m.in. ostatnio lub często używane pliki, foldery i witryny, a także treści przypięte i udostępnione nam. Jeśli chodzi o nowości przewidziane na ten rok, w sekcji Rekomendowane ujrzymy pliki, które AI zidentyfikowała jako z największym prawdopodobieństwem proszące się o naszą uwagę. W sekcji Odkrywanie zobaczymy z kolei pliki, nad którymi pracują nasi koledzy z pracy, a które są dla nas dostępne, choć mogliśmy nie zdawać sobie sprawy o ich istnieniu. Jak dodaje Microsoft, sztuczna inteligencja pomoże nam też w dostępie do złożonej zawartości, takiej jak obrazy i wideo, dając nam nowe szanse zautomatyzowania procesów opartych na tych typach danych.

Office.com

Kolejny punkt na tegorocznej mapie to sprawniejsza praca z obrazami. Mówiąc dokładniej, przy pomocy AI możemy teraz łatwiej szukać obrazów w naszej bibliotece SharePoint, gdy szukamy dokumentów. Sama nazwa plików graficznych to nie wszystko. AI będzie mogła ustalić, gdzie zdjęcia zostały wykonane, rozpoznawać obiekty i wydobywać tekst ze zdjęć (OCR), by można było szukać także na podstawie tych danych. Jeśli więc przykładowo wpiszemy w wyszukiwarkę "sushi", Office 365 znajdzie nam zdjęcie, które nie musi się tak nawet nazywać - wystarczy, że fraza ta pojawia się np. na paragonie.

Office.com

Kolejna nowość to usprawniona automatyzacja procesów biznesowych. Microsoft zademonstrował dziś, w jaki sposób Flow może usprawnić przepływy z użyciem geolokalizacji, rozpoznawania obrazów, ekstrakcji tekstu, tłumaczenia maszynowego i tzw. sentiment analysis. Ostatnia warta odnotowania zapowiedź to inteligentne wyszukiwanie w mobilnej aplikacji SharePoint. Microsoft zapowiedział dzisiaj nową kartę wyszukiwania w aplikacji, która pozwoli w warunkach mobilnych wyszukiwać ludzi, zawartość a nawet odpowiedzi na pytania. Będzie ona zawierać linki do ostatnio otwieranych dokumentów i stron, rekomendacji "pasujących" stron, plików, newsów i osób. Wyniki będą zwracane w sposób spersonalizowany w oparciu o naszą rolę, pracę i osoby, z którymi współpracujemy.

Krzysztof Sulikowski
21 maja 2018, 21:32
506
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
21 maja 2018, 21:32
506
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.