Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Agencje wywiadowcze USA przechodzą na Azure G...

Agencje wywiadowcze USA przechodzą na Azure Government, Windows 10 i Office 365

Microsoft ogłosił, że wygrał umowę z rządem USA, dzięki której 17 agencji wywiadowczych i biur zacznie korzystać z Azure Government, Windows 10 i Office. Umowa jest rozszerzeniem wcześniejszego porozumienia między biurem Dyrektora Wywiadu Narodowego i firmą Dell, która licencjonuje produkty Microsoftu rządowi federalnemu. Teraz do chmury Microsoftu przejdzie kolejnych kilka milionów stanowisk.

Azure Government

Amerykański Departament Obrony poinformował, że zamierza przenieść 3,4 miliona użytkowników i 4 miliony urządzeń do chmury, by zyskać taktyczną przewagę na polu bitwy i wzmocnić swoje użycie nowoczesnych technologii. Ten wart 600 milionów dolarów kontrakt, w którym "zwycięzca bierze wszystko", Microsoft wywalczył, rywalizując z takimi konkurentami, jak IBM, Oracle i Amazon.

Dana Barnes, VP grupy bezpieczeństwa narodowego w Microsoft, o umowie twierdzi, że "wzmacnia ona fakt, iż jesteśmy solidną platformą chmurową, której może ufać rząd federalny. Jeśli IC [Intelligence Community] mogą temu zaufać, tak samo może to uczynić DOD [Departament Obrony Stanów Zjednoczonych]". Początkowo w roli lidera tego przetargu stawiano Amazon Web Service. Dlaczego więc wygrał Microsoft? Dana Barnes tłumaczy to tym, że oparte na chmurze, wykorzystujące sztuczną inteligencję narzędzia są "bardzo cenne dla tej społeczności".

Te cenne nabytki to znane dobrze możliwości sztucznej inteligencji, w tym rozpoznawania głosu i tłumaczenia, ale też możliwość obsługi środowisk hybrydowych, które łączą systemy lokalnego przetwarzania danych z systemami chmurowymi. Microsoft wszedł do Wspólnoty Wywiadów (IC) jako drugi gigant technologii. Wcześniej, w roku 2013 kontrakt z CIA podpisał Amazon.

Krzysztof Sulikowski
17 maja 2018, 18:35
613
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
17 maja 2018, 18:35
613
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.