Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Alt+Tab uwzględni funkcję Kart w Redstone 5

Alt+Tab uwzględni funkcję Kart w Redstone 5

Skrót Alt+Tab funkcjonuje w systemie Windows od samych jego początków i umożliwia szybkie przełączanie się pomiędzy otwartymi oknami. Do tej pory działało to niezmiennie przez wszystkie kolejne wersje systemu, lecz teraz nadeszła zmiana, która wymusi niejako przekształcenie również tego dotychczas stałego elementu. Chodzi oczywiście o nadchodzące w Redstone 5 Karty, czyli Sets.

Windows Sets Alt+Tab

Skrót Alt+Tab działać teraz będzie na bardzo podobnej zasadzie jak dotychczas, z tym że uwzględni obecność Kart, gdzie każda z nich będzie zajmować osobne miejsce w oknie Przełączania aplikacji. Jeśli posiadamy kilka okien, z kilkoma otwartymi kartami w każdym z nich, to skrót Alt+Tab pokaże nam wszystkie karty we wszystkich oknach w postaci małych miniaturek. Dotyczy to oczywiście również kart w przeglądarce Edge - każda otwarta strona pojawi się w podglądzie. Oczywiście funkcja Sets działa jedynie z przeglądarką Edge. Funkcji tej nie uświadczymy ani w Chrome, ani w Firefoxie czy Operze.

Windows Sets Alt+Tab

Jest to zrozumiałe, bo wyraźnie widać, że Microsoft chce, aby funkcja była obecna wyłącznie w Edge. Poza tym wymienione przeglądarki posiadają swój własny system Kart, który uniemożliwia proste zastosowanie Sets w tym przypadku. Możliwe, że gdy Sets zdobędzie popularność, w przyszłości Google, Mozilla i Opera dogadają się z Microsoftem i zaimplementują funkcję również w swych przeglądarkach.

Karty są jeszcze we wczesnej fazie rozwoju i dodawanie takich małych, acz kluczowych funkcji jest na tym etapie normą. W pełnej krasie powinniśmy Sets poznać już jesienią, kiedy to premierę będzie mieć kolejna duża aktualizacja znana obecnie pod nazwą Redstone 5. Sets będą dopełnieniem wprowadzonego w April 2018 Update Windows Timeline i razem z nim zrewolucjonizują sposób korzystania z systemu Windows. Przynajmniej w założeniu, bo o prawdziwej funkcjonalności i praktyczności tych funkcji będziemy mogli się wypowiedzieć dopiero po jakimś czasie.

Wojciech Błachno
14 maja 2018, 09:37
461
Odsłony
Wojciech Błachno
14 maja 2018, 09:37
461
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.