Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Emulator Androida w Hyper-V już dostępny dla ...

Emulator Androida w Hyper-V już dostępny dla Windows 10 April 2018 Update

Wczoraj, podczas keynote'u technicznego drugiego dnia konferencji Build 2018, Kevin Gallo z Microsoft wspomniał o pracach nad wsparciem Hyper-V dla emulatora Androida. Okazuje się tymczasem, że perspektywa wcale nie jest tak odległa. Już teraz bowiem można skorzystać z emulacji Androida we współpracy z Hyper-V. Są jednak pewne ograniczenia - wsparcie obecne jest na razie tylko w wersji Preview i wymagany jest Windows 10 w najnowszej wersji April 2018 Update.

Emulator Androida w Windows 10

Ogłoszone na konferencji Build 2018 wsparcie pozwala deweloperom z uruchomionym Hyper-V używać akcelerowanego sprzętowo emulatora Androida bez potrzeby przełączania się na hiperwizora HAXM od Intel. Osiągnięcie to zawdzięczać należy zespołom nie tylko Windows Hyper-V, ale i Xamarin. "Dzisiejszy preview oznacza, że możecie używać emulatora Google Android ramię w ramię z innymi technologiami Hyper-V, wliczając w to VM-y Hyper-V, narzędzia Docker, emulator HoloLens i nie tylko. Oznacza to, że każdy deweloper Androida w Windows, który używa też Hyper-V, może użyć szybkiego emulatora Androida, który będzie zawsze wspierał najnowsze API Androida, od razu współpracował z Google Play Services i pracował ze wszystkimi funkcjonalnościami Androida w emulatorze, w tym z kamerą, geolokalizacją i Quick Boot" - wyjaśnia Microsoft.

Emulator Androida w Windows 10

By zacząć korzystać z emulatora, musimy oczywiście upewnić się, że nasz Windows 10 jest aktualny (zainstalowana jest aktualizacja April 2018 Update). Następnie, jeśli tego jeszcze nie zrobiliśmy, w okienku funkcje systemu Windows zaznaczamy pozycje Hyper-V i Windows Hypervisor Platform, instalujemy Visual Studio Tools for Xamarin Preview, aktualizujemy Android Emulator do wersji 27.2.7 lub wyższej i już możemy przystąpić do debugowania.

Krzysztof Sulikowski
9 maja 2018, 18:13
709
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
9 maja 2018, 18:13
709
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.