Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Teams PWA trafia do Microsoft Store - niestet...

Teams PWA trafia do Microsoft Store - niestety tylko dla Windows 10 S

Microsoft na konferencji Build 2018 ogłosił nową wersję swojej aplikacji Teams. Jest to aplikacja PWA i będzie można ją pobrać wprost z Microsoft Store. Istnieje jednak mały haczyk — to wersja testowa Preview i niestety dostępna jest tylko na Windows 10 S. Przypominamy, że w Windows 10 S nie zainstalujemy żadnej aplikacji, która nie pochodzi z Microsoft Store. Jest to podyktowane między innymi kwestiami bezpieczeństwa.

Teams PWA Microsoft Store

Jednakże do tej pory stali użytkownicy Teams, którzy zdecydowali się na pracę na Windows 10 S, na przykład kupując Surface Laptop, byli zmuszeni do korzystania z wersji przeglądarkowej Teams. Być może dlatego dla Microsoftu priorytetem jest udostępnienie aplikacji Teams w pierwszej kolejności właśnie tym użytkownikom. Microsoft zapowiedział pojawienie się wersji PWA już podczas Edge Web Summit 2017.

Z przyjemnością ogłaszamy, że wersja testowa Preview Teams została udostępniona w Microsoft Store. Ta wersja to ważny krok w naszych nieustających staraniach o wprowadzenie PWA do systemu Windows przy użyciu renderowania opartego na Edge i łączeniu technologii sieciowych z natywnymi możliwościami systemu operacyjnego, aby dostarczyć nowych wrażeń podczas użytkowania. Jako aplikacja sklepowa jest ona instalowana i zarządzana właśnie przez sklep Microsoft Store, obsługuje Narratora oraz korzysta z Centrum akcji systemu Windows 10.[...]

Teams PWA w wersji na Windows 10 S posiada większość funkcji normalnej wersji i można go pobrać wprost z Microsoft Store. Na zwykłym systemie Windows 10 również zainstalujemy tę aplikację, lecz przy próbie zalogowania otrzymamy komunikat o ograniczeniu dostępności tylko do Windows 10 S. Tak więc na chwilę obecną trzeba się uzbroić w cierpliwość. Wersja stabilna pojawi się zapewne już wkrótce i będzie dostępna na wszystkich wersjach systemu.

Wojciech Błachno
8 maja 2018, 15:57
539
Odsłony
Wojciech Błachno
8 maja 2018, 15:57
539
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.