Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Build 2018. Więcej aplikacji w Sets, Your Pho...

Build 2018. Więcej aplikacji w Sets, Your Phone oraz Timeline na iOSa i Androida

Konferencja Build 2018 w Seatte ruszyła w dniu wczorajszym i już mieliśmy kilka gorących informacji. Niestety, jak to zwykle bywa na konferencji Build, nie są to rzeczy związane stricte z rynkiem konsumenckim. Jest to konferencja przeznaczona dla deweloperów i stąd bardziej techniczny jej charakter. Jednak mimo to Microsoft ogłosił kilka rzeczy, które zwykłego użytkownika na pewno zainteresują.

Microsoft Build 2018 Satya Nadella

Więcej aplikacji UWP w Sets

Windows Sets - funkcja rozwijana obecnie w Redstone 5, która zrewolucjonizuje pracę z aplikacjami w systemie, pozwalając grupować ich okna w kartach, dokładnie tak jak w przeglądarce. Na chwilę obecną obsługuje ona niewielką grupę aplikacji Microsoftu, w tym niektóre Win32. Na Build 2018 ogłoszono, że deweloperzy aplikacji UWP będą mogli od teraz przystosowywać swoje aplikacje do obsługi Sets. Czeka nas więc wysyp sporej liczby programów z obsługą Sets. Obecnie Sets można sprawdzić w testowej wersji Windows 10 Redstone 5, w programie Insider. Stabilna wersja pojawi się najprawdopodobniej jesienią.

Your Phone Windows 10

Your Phone - nowa aplikacja, która ułatwi połączenie komputera z telefonem

Ta nowa aplikacja umożliwiająca synchronizację telefonu z Windows 10 ujawniona została już jakiś czas temu, jednakże jej istnienie potwierdzono dopiero na tegorocznej konferencji Build 2018. Aplikacja ma pozwalać na dostęp do najważniejszych funkcji podłączonego telefonu, w tym wiadomości, zdjęć i powiadomień. Być może uzyskamy też możliwość zdalnej obsługi telefonu, co da nam dostęp do wszystkich zainstalowanych na nim aplikacji. Na chwilę obecną aplikacja ta działa jedynie w testowej wersji Redstone 5.

Timeline iOS Android

Timeline na iOSa i Androida

To również nie jest nowość, lecz teraz Microsoft oficjalnie ogłosił, że Timeline, który dołączył do Windows 10 wraz z April 2018 Update, trafi też na systemy Android i iOS. Tak więc to, co robimy na telefonie, pojawi się na linii czasu na naszych komputerach. W jakim zakresie będzie to działać i na jakiej zasadzie? W przypadku Androida wszystko oparte jest na Microsoft Launcherze i przeglądarce Edge. Natomiast w przypadku iOSa gigant musiał się z oczywistych względów ograniczyć do samej przeglądarki. Większa funkcjonalność przyjdzie z czasem — również na iOSie.

Microsoft Pay Outlook

Za rachunki zapłacimy w Outlooku

Adaptive Cards to element, który znamy już np. ze Skype'a, pozwalający przenosić konwersację na wyższy, bardziej interaktywny poziom. Teraz funkcja ta znajdzie się w Outlook 2016 i Outlook.com. Pozwoli to programistom bardziej angażować użytkowników w odpowiedni kontekst w ramach wiadomości e-mail poprzez wysyłanie powiadomień, korzystanie z elementów zatwierdzających w konwersacjach biznesowych lub łączyć się z pocztą, kalendarzem i danymi kontaktowymi. Niektóre konwersacje wymagają od uczestników podjęcia konkretnego działania - na przykład zatwierdzenia raportu lub dodania członka zespołu. Dzięki Adaptive Cards będzie to można wykonać wprost w kliencie poczty.

Microsoft pracuje również nad usprawnieniem płatności w Outlooku. Korzystając z Microsoft Pay, użytkownicy programu Outlook będą mogli płacić rachunki i faktury bezpośrednio ze swojej skrzynki odbiorczej. Firmy wysyłające faktury e-mail będą mogły ustawić w wiadomości funkcję płatności. Na początek usługa będzie obsługiwana przez wybraną grupę firm, lecz grupa ta powiększy się w przyszłości.

To oczywiście nie wszystko — konferencja wciąż trwa, a o kolejnych nowościach będziemy Was informować na bieżąco.

Wojciech Błachno
8 maja 2018, 10:40
638
Odsłony
Wojciech Błachno
8 maja 2018, 10:40
638
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.