Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Build 2018 - Azure w ujęciu bezserwerowym i w...

Build 2018 - Azure w ujęciu bezserwerowym i we współpracy z IoT

Przed momentem Scott Guthrie wraz z innymi prelegentami omówili kwestię Dev Tools + DevOps w Azure. Następny punkt to kontenery i infrastruktura bezserwerowa. Zaczyna się od ulepszeniach w Azure Kubernetes Service (AKS) oraz od nowej dla nich funkcji o nazwie Dev Spaces, odpowiadającej za natychmiastowe edytowanie i debugowanie kodu, debugowanie i ustawianie breakpointów w mikroserwisach oraz izolowane testowanie. O czym jeszcze usłyszymy?

Microsoft Build 2018 - relacja

Prezentację prowadzi teraz Scott Hanselman, Principal Program Manager w Microsoft, który pracuje nad stroną, w której znajduje się podobno błąd. Nie działają podpowiedzi w wyszukiwarce, więc Hanselman przełącza się na Visual Studio, by dotrzeć do błędu w projekcie działającym w kontenerze. Po prezentacji z zabawnym incydentem z mikrofonem Guthrie przechodzi do wyjaśnienia zagadnienia Internetu rzeczy z udziałem Azure Event Grid:

Microsoft Build 2018 - relacja

Dowiadujemy się, że obecnie istnieją tysiące certyfikowanych urządzeń Azure IoT od setek partnerów. Z punktu widzenia dewelopera oznacza to możliwość budowania rozwiązań na całkiem szeroki wachlarz sprzętu i integrowania ich z Azure IoT Cloud Services. By pokazać to w praktyce, na scenę wkracza Jeff Holan z Microsoft, który pisze aplikację IoT w ciągu pięciu minut. Aplikacja, stworzona z udziałem Azure IoT Hub, ma współpracować z prostym, właściwie jednozadaniowym, niewielkim urządzeniem IoT. Prześledzić to wyzwanie można na Twitterze @AzureIoTDemo, gdzie naciśnięcie przycisku w urządzeniu wyzwoliło publikację oczekiwanego tweeta. Cóż, w praktyce udało się to osiągnąć w niecałe 4 minuty. Później obejrzeliśmy jeszcze jedną krótką prezentację urządzenia opartego na Raspberry Pi.

Microsoft Build 2018 - relacja

Wszystko to, co dziś zobaczyliśmy w kontekście IoT - mówi Guthrie - jest dostępne od dziś. Ostatnimi tematami związanymi z Azure będą dane oraz sztuczna inteligencja.

Krzysztof Sulikowski
7 maja 2018, 21:02
482
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
7 maja 2018, 21:02
482
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.