Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Build 2018 - Azure z pogłębionym wsparciem dl...

Build 2018 - Azure z pogłębionym wsparciem dla DevOps i Open Source

Po prezentacji Teams oglądamy krótkie wideo pokazujące ogromne możliwości, jakie AI niesie osobom niepełnosprawnym - czy to niewidomym, czy głuchym, czy też z trudnościami poznawczymi. Gdy nagranie będzie dostępne w postaci samodzielnej, na pewno się nim z Wami podzielimy. Satya Nadella ogłasza tymczasem uruchomienie inicjatywy AI for Accessibility, dzięki której sztuczna inteligencja z dużo większą siłą będzie oddziaływać na sferę dostępności w produktach Microsoftu, co wkrótce odczują też deweloperzy. Tym samym przechodzimy do kolejnej części Microsoft Build 2018 - Azure.

Build 2018 - relacja

Część poświęconą Azure rozpoczyna Microsoft nietypowo, bo od... serii ćwiczeń fizycznych. Rozciąganie ramion, stawów i karku wyszło okupującym swoje laptopy gościom całkiem nieźle. Po tej rozgrzewce na scenę wchodzi w nieodzownym czerwonym polo Scott Guthrie, CVP Cloud + AI Platform w Microsoft. Z jego wprowadzenia dowiadujemy się np. (nie po raz pierwszy), że 90% firm z listy Fortune 500 używa Microsoft Cloud. Po tym oglądamy prezentację organizacji, którym "Azure pomaga odnosić sukcesy" - American Cancer Society, Thomson Reuters, Domino's Pizza, Macy's, Siemens, Columbia, Quora, Samsung, St. Jude Children's Research Hospital, Geico czy Ey.

Build 2018 - relacja

Guthrie przechodzi do konkretów, a mianowicie do 5 obszarów, o których dziś będzie mowa - Dev Tools + DevOps, kontenerach i podejściu bezserwerowym, Internecie rzeczy, danych i sztucznej inteligencji. Pierwszy obszar łączy Visual Studio z Microsoft Azure. Nowością na styku wspomnianych platform jest funkcja Visual Studio Live Share. Dostępna od dziś funkcja pozwala nie tylko wspólnie pracować nad kodem, ale też nawet udostępniać debugging w niezależnych widokach. Visual Studio Live Share współpracuje zarówno z VS, jak i VS Code.

Build 2018 - relacja

Nieco więcej mówi na ten temat Amanda Silver, Partner Director w Program Managment. Udostępnianie ekranu i współpraca nad kodem (w dowolnym języku i w czasie rzeczywistym) jest w zasadzie tak prosta, jak współpraca nad dokumentami w Office 365. Visual Studio Live Share dostępny jest od dziś całkowicie za darmo.

Build 2018 - relacja

Scott Guthrie zaprasza teraz na scenę Jasona Warnera, SVP Technology w GitHub, który podkreśla, że Open Source napędza teraz rozwój aplikacji Microsoftu, i przypomina, że Microsoft pozostaje największym pojedynczym dostawcą wkładu w Open Source na platformie. Microsoft ma też największą na świecie społeczność Open Source z Visual Studio Code. Cóż, nikt już nie ma chyba wątpliwości o nastawieniu giganta z Redmond względem tego typu oprogramowania... Warner zapowiada dziś publiczną betę GitHub Checks API, o którym zapewne usłyszymy więcej w przyszłości.

Build 2018 - relacja

Prowadzone od kilku lat partnerstwo Microsoftu z GitHub doczekało się tymczasem kolejnej integracji - Visual Studio App Center z GitHub. Platforma pozwalająca deweloperom aplikacji mobilnych testować je na tysiącach wirtualnych modeli (w tym z iOS i Androidem) będzie odtąd zintegrowana z GitHub. Oglądamy jej krótką demonstrację, po czym Guthrie przechodzi do tematu Visual Studio Team Services, przedstawianych jako kompletne rozwiązanie DevOps, którego przykład oglądamy w Microsoft Azure, łącznie z zapisywaniem kompilacji w GitHub. Przedstawiona zostaje nowość: projekt DevOps z Azure Kubernetes Service (AKS).

Dev Tools + DevOps jako jeden z pięciu obszarów innowacji w Azure został już omówiony. Za moment przechodzimy do kontenerów i infrastruktury bezserwerowej, a następnie zajmiemy się dalszymi punktami.

Krzysztof Sulikowski
7 maja 2018, 20:38
715
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
7 maja 2018, 20:38
715
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.