Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

UWP Community Toolkit wkrótce jako Windows Co...

UWP Community Toolkit wkrótce jako Windows Community Toolkit

UWP Community Toolkit to powstały w 2016 roku projekt wspomagający deweloperów w tworzeniu aplikacji UWP. Zawiera kilka udogodnień (funkcje pomocnicze, własne kontrolki i usługi dla aplikacji), które upraszczają lub demonstrują typowe praktyki deweloperskie. Chodzi także o zminimalizowanie objętości kodu do własnoręcznego napisania. Po wielu aktualizacjach Microsoft zapowiada, że ta najbliższa zmieni nazwę pakietu na Windows Community Toolkit.

Windows Community Toolkit

Toolkit został udostępniony po raz pierwszy półtora roku temu i zawierał 26 różnych funkcjonalności. Od tego czasu otrzymał pięć nowych pakietów w dziewięciu wydaniach, a każdy z nich zawierał nowe kontrolki, funkcje pomocnicze, usługi, rozszerzenia, modele obiektów i nie tylko. Spora część zawartości pochodzi bezpośrednio od społeczności, jako że UWP Community Toolkit od początku stawiał na open source. Dziś na jego pokładzie znajduje się ponad setka funkcjonalności.

"Na początku, gdy wypuściliśmy UWP Community Toolkit, otrzymaliśmy feedback, że deweloperzy chcieliby współdzielić jego komponenty z innymi frameworkami, takimi jak WPF, WinForms, Xamarin, .NET Core i innymi. W v2.0 z pomocą społeczności zidentyfikowaliśmy komponenty, które mogą być wyciągnięte poza nawias z bibliotek .NET Standard, i stworzyliśmy nowe pakiety .NET Standard, dzięki czemu więcej deweloperów mogło czerpać korzyści z pracy społeczności - i wielu tak właśnie zrobiło. Wiele usług, helperów i parserów jest dziś międzyplatformowych i mogą być używane gdziekolwiek - i pracujemy, by umożliwić to kolejnym" - pisze Nikola Metulev, Senior Program Manager w Windows Developer Team.

Windows Community Toolkit

Pozostaje jeszcze pytanie, dlaczego Microsoft zrezygnował z "UWP" w nazwie i zastąpił je "Windows". Metulev wyjaśnia, że "nowa nazwa odzwierciedla zwiększone skupienie i większą inkluzywność wszystkich deweloperów Windows". Ze wszystkimi funkcjonalnościami toolkitu można się zapoznać w przyjaznej aplikacji UWP Community Toolkit Sample App, która prawdopodobnie także zmieni wkrótce nazwę.

Krzysztof Sulikowski
3 maja 2018, 19:20
738
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
3 maja 2018, 19:20
738
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.