Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Problemy z myszką, dźwiękiem i Edge w April 2...

Problemy z myszką, dźwiękiem i Edge w April 2018 Update? Wiemy, jak im zaradzić

Mimo wielu starań Microsoftu część użytkowników po pobraniu April 2018 Update doświadcza problemów z mikrofonem, myszką, skrótami klawiszowymi, niektórymi ustawieniami czy przeglądarką Edge. Niewykluczone, że zostaną one rozwiązane przy najbliższej okazji (majowy Patch Tuesday), niemniej jednak z częścią z nich można sobie poradzić już teraz. Jak? O tym poniżej.

April 2018 Update

Problemy pojawiające się po zainstalowaniu dużej aktualizacji to już niechlubna tradycja Windows 10. Tym razem nie są one tak dotkliwe, jak choćby za czasów Anniversary Update, ale nadal mogą zepsuć doświadczenie użytkowania i przyćmić najciekawsze nawet nowości funkcjonalne. Na chwilę obecną lista zgłaszanych problemów obejmuje co najmniej 9 pozycji:

 • Mikrofon przestał działać: należy wejść do Ustawień > Prywatność > Mikrofon i sprawdzić, czy ustawienie Zezwalaj aplikacjom na korzystanie z mikrofonu jest włączone.
 • Rozszerzenia (efekty dźwiękowe): może okazać się, że konfiguracja rozszerzeń została zresetowana. By to sprawdzić, klikamy prawym przyciskiem ikonę głośnika i wybieramy Urządzenia do odtwarzania. Odnajdujemy na liście Głośniki, klikamy prawym przyciskiem i przechodzimy do zakładki Rozszerzenia.
 • Komputer reaguje z opóźnieniem na ruchy myszą: ruchy wskaźnika mogą być opóźnione w stosunku do ruchu myszką. W tym momencie nie istnieje znany sposób na obejście tego problemu.
 • Częstotliwość opinii: użytkownicy zgłaszają, że nie można zmienić wartości w Ustawieniach > Prywatność > Opinie i diagnostyka > Częstotliwość opinii > System Windows ma pytać o opinię (Raz na tydzień, Raz dziennie etc.). U niektórych użytkowników wyświetla się komunikat, że "Windows Insider Program zarządza tą opcją", nawet gdy urządzenie nigdy nie uczestniczyło w programie.
 • Edge nie uruchamia się: przeglądarka może nie uruchamiać się nawet po resecie.
 • Brak menu kontekstowego: niektórzy zauważyli brakujące menu kontekstowe na pasku zadań.
 • Brak aktywnych aktualizacji mikrokodu: po wykryciu podatności Spectre na początku roku Microsoft wydał specjalne aktualizacje dla Windows 10 w wersjach 1709 i wcześniejszych. Nie jest do końca jasne, czy aktualizacje mikrokodu są również dostępne w wersji 1803. By to sprawdzić, można użyć narzędzia InSpectre.
 • Chrome zawiesza się: po zainstalowaniu April 2018 Update przeglądarka może się zawieszać. Pojawił się raport, jakoby ręczne wejście do katalogu Użytkownicy\NazwaUżytkownika\AppDate\Local\Google\Chrome\User Data przed uruchomieniem Chrome miało rozwiązywać problem.

Na najbliższy wtorek planowana jest seria aktualizacji zbiorczych, które nie ominą publicznie wydanego już April 2018 Update. Liczymy, że wspomniane problemy doczekają się rozwiązań.

Krzysztof Sulikowski
2 maja 2018, 18:36
1 366
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
2 maja 2018, 18:36
1 366
OdsłonyKomentarze

Dałem ponownie szanse MS Edge w zainstalowaniu Win 10 1803 (system instalowany na czysto) i jak na razie to MS Edge działa dużo lepiej niż w poprzedniej kompilacji Win 10 1709. Chrome na razie nie instalowałem to nie wiem jak to u mnie wygląda. Jeden rzecz którą mogę potwierdzić z tej listy, to ten punkt: >>>" Częstotliwość opinii: użytkownicy zgłaszają, że nie można zmienić wartości w Ustawieniach > Prywatność > Opinie i diagnostyka > Częstotliwość opinii > System Windows ma pytać o opinię (Raz na tydzień, Raz dziennie etc.). U niektórych użytkowników wyświetla się komunikat, że "Windows Insider Program zarządza tą opcją", nawet gdy urządzenie nigdy nie uczestniczyło w programie".
Paweł, 2 maja 2018, 19:12
Ta aktualizacja to lipa, zginał mi dźwięk. Mam w domu 4 karty dźwiękowe i żadna z nich nie działa.
pawel, 6 maja 2018, 00:08
jakaś porażka ta aktualizacja! Myszka po pewnym czasie przestaje jakby reagować - trzeba przytrzymać dany klawisz aby zareagował. Jeśli chodzi o dźwięk - wystarczy od nowa go ustawić - przestawić na jakikolwiek inne urządzenie i wrócić do pierwotnego. To samo tyczy się mic mimo włączenia trybu zwiększonej wydajności mic trzeba to pole wpierw odhaczyć dać zastosuj, a następnie wrócić do tej opcji - i działa ;)
m1si0, 31 maja 2018, 12:58

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.