Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Forms ogólnodostępny w Office 365 B...

Microsoft Forms ogólnodostępny w Office 365 Business i Enterprise

W czerwcu zeszłego roku Microsoft Forms ukazał się w wersji Preview przeznaczonej dla użytkowników biznesowego pakietu Office 365. Po blisko 10 miesiącach testów aplikacja do tworzenia ankiet, quizzów i głosowań traci etykietkę "Preview" i zyskuje "enterprise ready". Microsoft podaje też ciekawe liczby. Dowiemy się, ilu użytkowników korzysta z Forms i ile firm uczestniczyło w programie poglądowym.

Microsoft Forms

"Przy pomocy Microsoft Forms twoi pracownicy mogą z łatwością i w ciągu kilku minut pozyskać dane od klientów, mierzyć satysfakcję klientów i organizować wydarzenia zespołowe. Aplikacja jest prosta w użyciu i działa w dowolnej przeglądarce internetowej, dzięki czemu dostęp do niej możliwy jest z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Dzięki odpowiedziom w czasie rzeczywistym i wbudowanym automatycznym wykresom Microsoft Forms ułatwia natychmiastowe zrozumienie danych" - wyjaśnia Microsoft. Forms może okazać się przydatny także dla firm, które chcą tworzyć spersonalizowane ankiety. Aplikacja oferuje bowiem opcję dodawania własnych motywów, logo i obrazów. Wspierana jest ponadto współpraca - użytkownicy mogą tworzyć wspólnie jeden formularz. Forms współpracuje z aplikacjami, które znamy i których używamy - to np. Excel, SharePoint, Teams, Flow i Sway.

Aplikacja w fazie Preview używana była przez ponad 50 tysięcy firm, jednak największy sukces odniosła wśród użytkowników edukacyjnych, których liczba przekroczyła 3 miliony. Całkiem niedawno Forms zyskał wiele funkcji wymaganych przez klientów korporacyjnych, w tym zgodność z SOC, możliwość zarządzania licencjami użytkowników przez administratorów i kontrola nad udostępnianiem formularzy poza organizacje. Jeśli chodzi o bardziej zaawansowane ankiety, Forms otrzymał wsparcie dla skali Likerta i rozgałęzionych pytań, a także możliwość zbierania do 50 tysięcy odpowiedzi na formularz.

Microsoft Forms jest już ogólnodostępny dla subskrybentów Office 365 w planach Business Essentials, Business Premium oraz Enterprise E1, E3, E4 i E5.

Krzysztof Sulikowski
30 kwietnia 2018, 18:44
549
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
30 kwietnia 2018, 18:44
549
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.