Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

April Update nadejdzie jednak dopiero w maju?...

April Update nadejdzie jednak dopiero w maju?

Zamieszania wokół April Update (lub jak kto woli - Spring Creators Update lub April 2018 Update) ciąg dalszy, choć oczywiście nadal nie wiemy nic na sto procent. Zgodnie z nieoficjalnym przeciekiem, opublikowanym w serwisie Twitter przez użytkownika FaiKee Redstone 4 (czyli właśnie April Update) zostanie wydany rano 9 maja czasu chińskiego.

April Update w Maju

Chińskiego, bowiem przeciek pochodzi właśnie z azjatyckiego źródła. W związku z różnicą czasu w Polsce będzie wtedy nadal 8 maja. Odnaleziona informacja ma być przetłumaczonym fragmentem notatki udostępnionej sprzedawcom sprzętu. Informowanie ich z wyprzedzeniem o nadchodzącej aktualizacji brzmi sensownie. Jednak czy ta informacja jest w jakikolwiek sposób pewna? Ciężko ocenić i ciężko też cokolwiek zakładać. Jeśli ta informacja się sprawdzi, to przed nami jeszcze dwa tygodnie oczekiwania, a Kwietniowa aktualizacja pojawi się w dopiero w maju (!). Jest to dosyć niezręczna sytuacja i jeśli to prawda, to Microsoft sam daje nam materiał do żartów z jego umiejętności dotrzymywania terminów. Możliwe, że gigant chce w jakiś sposób zsynchronizować premierę z wydarzeniem Build 2018, które zaczyna się 7 maja.

Obecnym kandydatem do publikacji jest wersja 17134, która została udostępniona ostatnio w kręgu szybkich i wolnych aktualizacji. Można założyć, że Microsoft celowo nie podawał żadnej konkretnej daty premiery, aby nie narzucać sobie żadnych ograniczeń czasowych i mieć odpowiedni margines na ewentualne poprawki krytycznych błędów. Kluczowe jest, aby April Update trafił do użytkowników w 100% pozbawiony błędów, dopracowany i kompletny. Pozostaje nam jedynie cierpliwie czekać, bo na oficjalną, przedpremierową zapowiedź nie mamy najwyraźniej co liczyć. Oficjalna informacja pojawi się zapewne dopiero w dniu premiery.

Wojciech Błachno
25 kwietnia 2018, 15:27
919
Odsłony
Wojciech Błachno
25 kwietnia 2018, 15:27
919
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.