Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Wyjście z Windows 10 w trybie S będzie możliw...

Wyjście z Windows 10 w trybie S będzie możliwe z poziomu Sklepu Microsoft

Ostatnia kompilacja Windows 10 Redstone 4 o numerze 17134 wprowadziła kosmetyczną zmianę dla użytkowników Windows 10 w trybie S. Po zainstalowaniu tej aktualizacji możliwe będzie wyjście z trybu S i przekształcenie systemu do wersji Home lub Pro bezpośrednio z poziomu Sklepu Microsoft. Operacja będzie darmowa, a sama zmiana docelowo ma być częścią zbliżającego się (?) April Update.

Urządzenia trafiają wreszcie do aplikacji Microsoft Store

Wydanie Windows 10 w trybie S miało zaspokoić potrzeby młodszych użytkowników komputerów i uczniów. Główną różnicą między standardowymi wersjami Windows 10 a trybem S jest brak możliwości instalowania aplikacji spoza Sklepu Microsoft. Biorąc pod uwagę fakt, że Sklep nadal nie posiada zbyt dużej bazy porządnie zaprojektowanych aplikacji UWP, a programy PWA jeszcze raczkują, może to dyskwalifikować Windows 10 w trybie S w codziennej pracy. Niestety, to ograniczenie okazało się największym błędem, jaki Microsoft mógł popełnić, więc kilka tygodni temu podjęta została decyzja o umożliwieniu użytkownikom zupełnie darmowej aktualizacji Windows 10 S do wersji Home lub Pro. Wcześniej takie przekształcenie do edycji Pro kosztowało 49 dolarów, co również spotkało się z ogromną krytyką.

Chociaż aktualizacja Windows 10 w trybie S do wersji Pro była możliwa, to proces ten był bardzo czasochłonny i nie należał do najprostszych - nie radzili sobie użytkownicy bez doświadczenia. Teraz zostanie to bardzo uproszczone, bo Microsoft dodał opcję Wyłącz tryb S do Sklepu Microsoft i wywołanie procesu aktualizacji będzie wymagało zaledwie kilku kliknięć. Należy pamiętać, że rozszerzenie Windows 10 S do wersji Home lub Pro będzie już nieodwracalne.

Na pewno łatwo zauważyć, że w tekście użyliśmy sformułowania w trybie S, a nie Windows 10 S. Microsoft wprowadził w tym wypadku również nowe nazewnictwo, sugerując, że ograniczenie m.in. pobierania aplikacji tylko do Sklepu Microsoft jest jedynie trybem, a nie stałym elementem systemu.

Łukasz Klimkiewicz
23 kwietnia 2018, 22:13
568
Odsłony
Łukasz Klimkiewicz
23 kwietnia 2018, 22:13
568
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.