Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Edge ujawnia nazwę nowej aktualizacji? Window...

Edge ujawnia nazwę nowej aktualizacji? Windows 10 April Update

Przebojów z Redstone 4 jest co niemiara i nadal nic nie jest pewne. Tym razem kolejna niepotwierdzona informacja wskazuje na nazwę, jaką przyjmie nadchodząca aktualizacja. Prawdopodobnie nie będzie to więc ani Spring Creators Update, ani April 2018 Update, lecz po prostu... April Update. Kwietniowa aktualizacja brzmi prosto i bez żadnych zbędnych odniesień co do jej zawartości. Jest też uniwersalna dla całego świata.

April Update

Czy jest to ta jedyna, wybrana nazwa? Tego nadal oczywiście nie wiemy, bo Microsoft ani myśli podzielić się z nami oficjalnym stanowiskiem w tej sprawie. Jedynie drażni nas takimi pojawiającymi się tu i ówdzie przeciekami. Mimo wszystko ten najnowszy przeciek jest w miarę pewny z kilku zasadniczych powodów. Poza wymienionymi wyżej kwestiami prostoty i uniwersalności miejsce, w którym owa nazwa się pojawiła, nie jest bardzo ukryte, lecz powszechnie dostępne. Jest to bowiem ekran powitalny przeglądarki Edge, który każdy może sprawdzić osobiście, przechodząc na stronę msn.com. Nie jest to więc nazwa przypadkiem wpleciona między wierszami w Centrum opinii ani zapowiedź wydarzenia skierowanego raczej do profesjonalistów.

Edge - April Update

Poza tym zegar tyka i aktualizacja ma już mały poślizg, choć trzeba zaznaczyć, że oficjalnego terminu nie było. Teraz, o ile nowa nazwa jest prawdziwa, Microsoft wskazał nam niejako, że aktualizacja pojawi się jeszcze w tym tygodniu, a najpóźniej w przyszły poniedziałek. Kwietniowa aktualizacja udostępniona już w maju nie brzmi za dobrze. Tak więc wiele wskazuje na to, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik i Redstone 4 jest gotowy do publikacji.

Wojciech Błachno
23 kwietnia 2018, 08:47
996
Odsłony
Wojciech Błachno
23 kwietnia 2018, 08:47
996
OdsłonyKomentarze

Pierwotnie Microsoft zapowiadał dwie aktualizacje rocznie, jedną w marcu, drugą we wrześniu. Poprzednią (1709) udostępniono na początku października, z obecną Microsoft ma spory problem by wyrobić się do końca kwietnia. Redstone 5 (teoretycznie wrześniowa) w takim razie wyjdzie chyba w listopadzie. Moim zdaniem powinni odpuścić sobie taki cykl i skupić się na jednej większej, lepiej dopracowanej aktualizacji rocznie - bez żadnych opóźnień czy funkcji przesuniętych do kolejnego wydania (np. "Ludzie", "Timeline").
CD, 23 kwietnia 2018, 11:30
Zgadzam się z tu z przedmówcą (CD). Microsoft nie radzi sobie tak szybkim harmonogramem wydań nowych wersji Windowsa 10, czego przykładem są prace na wiosenną aktualizacją. Lepszym rozwiązaniem byłoby wydawanie nowej wersji Windows 10 raz na rok, ale bardziej dopracowanej.
Paweł, 23 kwietnia 2018, 11:36
1607, 1703, 1709, 1803 oznaczają rok-miesiąc wersji RTM a nie wydania. Zm iana ta zaszła od gałęzi redstone.
MCP, 23 kwietnia 2018, 18:26
"Lepszym rozwiązaniem byłoby wydawanie nowej wersji Windows 10 raz na rok, ale bardziej dopracowanej" E tam gadasz jakby wydawali 1 do roku to było by więcej zmian i ten sam problem mógłby wystąpić
Pit, 23 kwietnia 2018, 18:55
Właśnie pojawiła się aktualizacja 1709 16299.402
Marcin, 24 kwietnia 2018, 01:57

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.