Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Multi-Geo oficjalnie trafia do Office 365

Multi-Geo oficjalnie trafia do Office 365

Funkcja Multi-Geo w Office 365 została oficjalnie udostępniona administratorom usługi. Dzięki temu osoby zarządzające Office 365 w firmie będą mogły przenosić dane użytkowników między centrami danych z różnych miejsc na świecie, a także konfigurować dedykowane zasady przechowywania dla każdej z dostępnych lokalizacji. Funkcja jest opcją dodatkowo płatną, ale jej cena nie jest zaporowa. Multi-Geo nie będzie też udostępniona wszystkim subskrybentom Office 365.

Office 365 otrzymuje funkcję Multi-Geo

Funkcja Multi-Geo była już dostępna w wersji poglądowej od blisko roku. Działała razem z usługami Exchange Online oraz OneDrive, i na razie tak pozostanie. Przedstawiciele Microsoftu mówią, że administratorzy usługi będą mogli decydować, w której lokalizacji centrum danych będą przechowywane wiadomości e-mail, wpisy w kalendarzu, załączniki poczty czy inne pliki udostępnione w chmurze OneDrive.

Takie możliwości nie będą jednak darmowe i nie każdy będzie miał do nich dostęp. Microsoft udostępni licencję tylko tym klientom, którzy posiadają przynajmniej 5 tys. aktywnych użytkowników w usłudze. To bardzo dużo, więc z funkcji Multi-Geo skorzystają głównie korporacje o zasięgu globalnym. Jest w tym widoczny sens, ponieważ to właśnie pracownicy takich dużych firm najczęściej podróżują po świecie i potrzebują jak najszybszego dostępu do swoich danych, a zmiana lokalizacji ich przechowywania ma w tym pomóc. Microsoft ogłosił, że koszt jednej licencji dla użytkownika będzie wynosił 2 dolary miesięcznie. Posiadaczom licencji zostanie udostępnionych 10 centrów danych na całym świecie - w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Azji oraz Australii.

Lokalizacje centrów danych Office 365

Jak wspomnieliśmy wcześniej, narzędzie przenoszenia danych na razie będzie obejmować usługi Exchange Online i OneDrive. W przyszłości Microsoft zamierza dodać do Multi-Geo również program SharePoint i grupy Office 365. Przedstawiciele firmy nie mówią jednak, kiedy to nastąpi.

Łukasz Klimkiewicz
17 kwietnia 2018, 20:38
677
Odsłony
Łukasz Klimkiewicz
17 kwietnia 2018, 20:38
677
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.