Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Długo oczekiwana funkcja PiP trafia do Netfli...

Długo oczekiwana funkcja PiP trafia do Netfliksa na Windows 10

Netflix z każdym miesiącem rośnie w siłę i zyskuje coraz większą popularność. Pomimo że nie jest to nowa usługa, to do wielu krajów, w tym do Polski, trafiła całkiem niedawno. Gdy już się pojawiła, wprowadziła prawdziwą rewolucję. Choć nie jest to usługa idealna, potrafiła spowodować zauważalny zanik piractwa w naszym kraju. Tani i łatwy dostęp do ogromnej biblioteki filmów i seriali szturmem zdobył serca użytkowników. Podobnie jak wcześniej zrobił to Spotify.

Netflix Windows 10

Netflix, poza wygodnym interfejsem webowym, posiada również szereg aplikacji na smartfony (iOS, Android), różne modele SmartTV oraz oczywiście na komputery, gdzie zdecydowanie najbardziej rozbudowaną aplikacją jest ta na system Windows 10. Jedynie na Windows 10 - zarówno w aplikacji, jak i w przeglądarce Edge, uruchomimy filmy w Netflix w 4K. Jeśli więc chcemy korzystać z tej usługi na komputerze, najlepsze doświadczenie zapewni nam zdecydowanie system Windows 10. Teraz mamy kolejny argument do kolekcji - aplikacja otrzymała wsparcie dla długo oczekiwanego trybu Picture in Picture. Obraz w obrazie umożliwia oglądanie na dowolnym ekranie - aplikacja wyświetli się w małym okienku, które możemy dowolnie przesuwać nad pozostałymi oknami. Aby aktywować tryb PiP, wystarczy kliknąć przycisk znajdujący się obok trybu pełnego ekranu.

Netflix Windows 10 Picture in Picture

Nowa funkcja pozwoli raczyć się zasobami Netfliksa w sytuacji, gdy na przykład chcemy koniecznie obejrzeć nowy odcinek serialu (nawet jednym okiem), a musimy się zająć czymś innym. Teraz możemy obie czynności wykonywać jednocześnie. Dyskusyjna jest oczywiście kwestia produktywności takiego rozwiązania - oglądanie seriali, na przykład w pracy, może nie być - delikatnie rzecz ujmując - mile widziane. Tak czy inaczej, dodanie tej funkcji jest bardzo miłą nowością, która pojawiła się wraz z aktualizacją o numerze 6.59.265. Jeśli posiadamy już aplikację Netflix na naszym komputerze, powinna się ona zaktualizować automatycznie. Poza pomniejszymi błędami związanymi z płynnością funkcja działa sprawnie i może być naprawdę przydatna. Taki detal, a bardzo cieszy.

Wojciech Błachno
16 kwietnia 2018, 10:36
705
Odsłony
Wojciech Błachno
16 kwietnia 2018, 10:36
705
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.