Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowe partnerstwo Microsoftu zorientowane na r...

Nowe partnerstwo Microsoftu zorientowane na rozwój AI i IoT w firmach

Gigant z Redmond poinformował o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z C3 IoT, które ma na celu rozwój nowych technologii i inicjatyw rynkowych, które przyspieszą rozwój Internetu Rzeczy i sztucznej inteligencji na poziomie aplikacji. Obie firmy wyszły z założenia "better together", czego efektem będzie połączenie platformy-jako-usługi autorstwa C3 IoT z chmurą Microsoft Azure.

C3 IoT + Microsoft

W pełni zintegrowana z Azure zostanie C3 IoT Platform, niskopoziomowa i wysoce produktywna PaaS. Ma to zapewnić skalowalność w zakresie AI i IoT dla firm oraz zarządzanie z poziomu Azure. C3 IoT wybrał Azure jako preferowaną platformę chmurową także ze względu na jej inteligentne możliwości. Obie firmy będą prowadzić wspólne strategie marketingowe i sprzedażowe, by rozwinąć globalnie skalę dystrybucji i doszkolić dedykowane zespoły, czego efektem będzie krótszy czas oczekiwania na usługę przez klienta. Innymi słowy klienci C3 IoT i Microsoftu będą mogli szybciej pozyskiwać i wdrażać oparte na AI aplikacje i używać ich, by transformować swoją działalność z udziałem AI. Microsoft pisze o przykładowych zastosowaniach, takich jak prognozowanie, dynamiczna optymalizacja inwentarza, precyzyjna opieka zdrowotna czy CRM.

O nowo zawiązanych partnerstwie wypowiedział się Erik Betz, VP ds. architektury, platform i danych z Shell: "Partnerstwo między Microsoft i C3 IoT jest znaczące dlatego, że pozwala nam optymalizować nasze istniejące inwestycje w infrastrukturę danych, przyspieszając czas czerpania korzyści z aplikacji opartych na AI, które pozwalają Shellowi lepiej obsługiwać klientów z jeszcze większą zręcznością i efektywnością". Połączenie sił dwóch rynkowych liderów pomoże - zdaniem Thomasa M. Siebela, CEO C3 IoT - "dramatycznie przyspieszyć adaptację AI, IoT i elastycznej chmury obliczeniowej w ujęciu globalnym".

"AI jest jedną z najbardziej transformujących paradygmatów technologicznych naszych czasów w swojej możliwości wzmacniania firm, społeczeństw i ekonomii, by osiągały więcej" - dodaje Judson Althoff, EVP Worldwide Commercial Business w Microsoft. Gigant uznaje C3 IoT za "idealnego partnera, który pomoże posunąć do przodu oparte na AI rozwiązania, zbudowane w inteligentnej chmurze".

Krzysztof Sulikowski
11 kwietnia 2018, 16:52
448
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 kwietnia 2018, 16:52
448
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.