Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft dalej inwestuje w badania nad samoc...

Microsoft dalej inwestuje w badania nad samochodami autonomicznymi

Microsoft wspiera rozwój pojazdów autonomicznych na wielu poziomach, m.in. tworząc wirtualny symulator, prowadząc badania nad szybowcami sterowanymi przez AI czy oferując pojazdom zaplecze w postaci Azure, Cortany i Office 365. Teraz firma nawiązała współpracę z American Center for Mobility, organizacją NGO, której dostarczy swoich technologii w chmurze. Poznajmy szczegóły.

American Center for Mobility

American Center for Mobility to organizacja non-profit, testująca i rozwijająca produkty umożliwiające bezpieczną walidację połączonej i zautomatyzowanej technologii dla pojazdów, a także przyspieszającą rozwój standardów. ACM ogłosiło nawiązanie partnerstwa z Microsoft, którego celem będzie osiąganie postępów w badaniu i testowaniu pojazdów autonomicznych. W związku z tym firma z Redmond stanie się ekskluzywnym dostawcą chmury (w tym narzędzi do pracy z ogromnymi ilościami danych) dla centrum mobilności, które ACM otwiera w kompleksie Willow Run w stanie Michigan.

"Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z Microsoft, by prowadzić świat w kierunku bezpiecznego rozwoju technologii CAV i umożliwić bezpieczne wprowadzanie tych pojazdów na drogi krajowe" - powiedział John Maddox, CEO American Center for Mobility. Organizacja pretenduje do miana wiodącego światowego centrum dla firm zajmujących się mobilnością, a jego technologia - teraz ze wsparciem dla Big Data ze strony Microsoft - wspomoże firmy w rozwoju i testowaniu pojazdów autonomicznych w kontrolowanym środowisku, zwłaszcza pod kątem bezpieczeństwa. "Pojazdy szybko stają się centrami danych na kółkach, a możliwość wykorzystania olbrzymich ilości generowanych informacji do napędzania innowacji jest bezprecedensowa" - mówi Kevin Dallas, CVP AI, IoT and Intelligent Cloud BD w Microsoft. "Jesteśmy dumni, że ACM wybrało Microsoft Azure jako wyłącznego dostawcę usług w chmurze ze względu na jego inteligentne możliwości i ochronę na poziomie korporacyjnym, co jest niezbędne do opracowania kompleksowych rozwiązań, które pomogą napędzać przyszłość mobilności".

Partnerstwo Microsoftu z ACM będzie także obejmować projektowanie opartego na chmurze Azure rozwiązania Data Management & Analytics Platform (DMAP), które będzie gromadzić, przechowywać i analizować dane z testów przeprowadzanych w centrum.

Krzysztof Sulikowski
6 kwietnia 2018, 01:01
522
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
6 kwietnia 2018, 01:01
522
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.