Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft przejmuje Forerunner Software - now...

Microsoft przejmuje Forerunner Software - nowe funkcje zawitają do Power BI?

Na blogu giganta znalazło się oficjalne oświadczenie z informacją o przejęciu technologii od firmy Forerunner Software. Firma ta, która specjalizuje się w dostarczaniu usługi raportowania, najpewniej zasili swoimi rozwiązaniami usługę Power BI, która to właśnie służy do budowania raportów i wspierania procesów raportowania. Forerunner Software od dawna już współpracował z Microsoftem, a teraz ich relacje stały się jeszcze bliższe.

Microsoft Power BI

We wspomnianym obwieszczeniu Microsoft zapewnia, że zacieśnienie tej współpracy będzie miało bezpośrednie przełożenie na spełnienie oczekiwań jego klientów. W szczególności ma to dotyczyć generowania raportów SSRS (SQL Server Reporting services) w ramach usług chmurowych SaaS(Software as a Service) oraz PaaS (Platform as a Service). Już wkrótce raporty SSRS mają zawitać do chmurowej usługi Power BI. Ponadto wspomniane wyżej raporty SSRS mają być dostępne z poziomu aplikacji mobilnej Power BI, na przykład na telefonie. Znacznie ułatwione ma być nawigowanie po raporcie z tego poziomu.

Dużo wygodniejsza będzie też implementacja raportów do zewnętrznych aplikacji dzięki zastosowaniu JavaScriptSDK, co jest jedną ze specjalności firmy Forerunner Software. Technologia ta pozwoli przenieść podgląd raportów ze środowiska ASP.NET właśnie do takiego, opartego na JavaScript. Pozwoli to na integrację podglądu z zewnętrznymi aplikacjami. Jest to mimo wszystko dosyć ogólnikowe oświadczenie, które należy odbierać z pewną dozą dystansu. Nie został określony żaden konkretny termin wprowadzenia nowości ani zakres, w jakim będzie to miało miejsce. Wszyscy dotychczasowi klienci firmy Forerunner Software będą otrzymywać wsparcie przez pewien, nieokreślony jeszcze okres czasu. Tak czy inaczej, wydarzenie to będzie korzystne dla obu stron porozumienia, a przede wszystkim dla ich klientów.

Wojciech Błachno
3 kwietnia 2018, 20:28
811
Odsłony
Wojciech Błachno
3 kwietnia 2018, 20:28
811
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.