Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

W kompilacji 17627 natrafiono na ślad Schowka...

W kompilacji 17627 natrafiono na ślad Schowka w Chmurze

Już za kilka tygodni do systemu Windows 10 trafi najnowsza wielka aktualizacja - Spring Creators Update. Wprowadzi ona niewątpliwie sporo ulepszeń i nowych funkcji, jednak to nie wszystko, nad czym pracuje obecnie Microsoft. Jak bowiem wiadomo już od dawna, gigant planuje wydawać co roku nie jedną, lecz dwie aktualizacje tego typu. Zasadniczo testy pierwszych wersji Redstone 5 już trwają, a w najnowszej kompilacji udostępnionej w ramach Skip Ahead pojawiła się wyjątkowo przydatna funkcja – Schowek w Chmurze.

Działanie na wielu urządzeniach stanie się wygodniejsze

W chwili obecnej, korzystając z klasycznego schowka, przenosić możemy skopiowaną zawartość jedynie w ramach aktywnego systemu operacyjnego. Wkrótce ulegnie to zmianie, gdyż Microsoft planuje wprowadzić funkcję znaną jako Schowek w Chmurze (Cloud Clipboard), umożliwiającą przesyłanie zawartości klasycznego schowka pomiędzy różnymi komputerami. Powinno to znacząco usprawnić pracę w sytuacji, gdy korzystamy z kilku PC, choć oczywiście istnieją przy tym pewne ograniczenia, a największym z nich jest fakt, że wszelkie operacje kopiowania będą możliwe najprawdopodobniej wyłącznie w ramach jednego konta Microsoft. Oznacza to, że w praktyce nie podeślemy zawartości naszego schowka koledze z biurka obok, co jednakże nie powinno w ogólnym rozrachunku stanowić poważnego problemu, gdyż Microsoft oprócz Schowka w Chmurze nadal rozwija dostępne w Windows 10 opcje udostępniania (chociażby te wbudowane w Twoje Kontakty).

Schowek w Chmurze w przeciwieństwie do swojego poprzednika oferować będzie możliwość skopiowania jednocześnie kilku elementów. Dzięki temu osoby zajmujące się pisaniem i wypełnianiem dokumentów zyskają przy okazji wyjątkowo przydatne narzędzie, które pozwoli na przechowywanie w pamięci komputera kilku najczęściej używanych zwrotów. To oczywiście przełoży się na większą wydajność – nie będziemy tracić czasu na wielokrotne kopiowanie w zasadzie tych samych fragmentów tekstu.

Dotychczas Schowek w Chmurze był po prostu pomysłem Microsoftu, którego realizacja nie była w 100% pewna, aczkolwiek teraz to się zmieniło – dowodów na rozwój tego rozwiązania dostarczył znany informator, WalkingCat. Podczas przeglądania kompilacji 17627 natknął się on na plik textinput.en-us.pri, w którym znajdowała się krótka wstawka na temat możliwości kopiowania niewielkich fragmentów tekstu za pomocą schowka i późniejszego wklejenia ich na dowolnym urządzeniu. Wszystko wskazuje więc na to, że prototyp nowej funkcji będzie zawarty już w najnowszej kompilacji Skip Ahead, jednak na razie jej użycie jest jeszcze zablokowane przez twórców. Nie jest to pierwsza sytuacja tego pokroju – podobnie było chociażby z funkcją Twoje Kontakty, która była pierwotnie nieaktywna. Niestety, nie wiadomo jeszcze, kiedy będziemy mogli skorzystać z oficjalnie udostępnionego Schowka w Chmurze.

Amadeusz Labuda
22 marca 2018, 10:20
853
Odsłony
Amadeusz Labuda
22 marca 2018, 10:20
853
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.