Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Już niebawem Anniversary Update pozbawiony zo...

Już niebawem Anniversary Update pozbawiony zostanie wsparcia technicznego

Już za kilka tygodni czeka nas kolejna wielka aktualizacja Windows 10, nosząca nazwę Spring Creators Update. Wprowadzi ona do systemu wiele długo wyczekiwanych ulepszeń oraz nowych funkcji, jednak wiąże się to przy okazji z nieco gorszymi wieściami. Mniej więcej w momencie wprowadzenia do obiegu najnowszej wielkiej aktualizacji Windowsa wersja Anniversary Update przestanie być objęta wsparciem technicznym. Nastąpi to już 10 kwietnia i warto się na to przygotować.

Anniversary Update

Windows 10 w wersji Anniversary Update (1607) pojawił się w sierpniu 2016 roku, figurując wcześniej pod nazwą kodową Redstone 1. Do największych zmian wprowadzonych w tej wersji zaliczyć można chociażby funkcję Windows Ink oraz wdrożenie mechanizmu Xbox Play Anywhere, dzięki któremu w część gier z biblioteki Xboksa mogliśmy zagrać również na komputerze. Zmiany w Anniversary Update nie ominęły również przeglądarki Edge, która stała się jeszcze mniej prądożerna.

Jakkolwiek by nie było, czasy świetności Anniversary Update przeminęły już dawno i w porównaniu z obecną wersją Windowsa ta wydaje się być dość niekompletna – po prostu brakuje w niej wielu funkcji, do których użytkownicy zdążyli się już przyzwyczaić. Nie ma więc zbyt wielkiego sensu trwanie przy starszej wersji systemu, zwłaszcza w obliczu rychłego zakończenia wsparcia technicznego świadczonego dla niego przez Microsoft.

Całkiem możliwe, że jeszcze przed odcięciem wsparcia technicznego Microsoft postara się poinformować o tym fakcie użytkowników Anniversary Update, zapewne poprzez monit typu pop-up, jednak nie można mieć co do tego pewności. Najlepiej aktualizację systemu przeprowadzić już zawczasu, dzięki czemu unikniemy ewentualnych problemów.

Amadeusz Labuda
15 marca 2018, 11:42
900
Odsłony
Amadeusz Labuda
15 marca 2018, 11:42
900
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.