Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows Developer Day - zobaczmy to jeszcze r...

Windows Developer Day - zobaczmy to jeszcze raz!

W tym tygodniu Microsoft poprowadził Windows Developer Day, cykliczny event poprzedzający główne aktualizacje Windows 10. Jak nietrudno się domyślić, konferencja była poświęcona Spring Creators Update. Poruszono ważne kwestie włączenia sztucznej inteligencji i maszynowego uczenia do aplikacji UWP i Win32 za pośrednictwem Windows AI Platform, a także kilka innych tematów. Jeśli przegapiliście transmisję, całość możecie obejrzeć poniżej.

Windows Developer Day

Windows AI Platform (Windows ML) skupia się przede wszystkim na obliczeniach AI wykonywanych nie tyle w chmurze, co na samym urządzeniu końcowym, choć z drugiej strony to od dewelopera zależeć będzie, jak te obciążenia podzielić. Wyłania się tu jeszcze jedna kwestia, a mianowicie dedykowane procesory VPU w urządzeniach z Windows. Jak wiemy, im lepszy sprzęt, tym lokalne obliczenia AI/ML mają większy sens. Mocne jednostki CPU i GPU potrafią wprawdzie zapewnić odpowiednie zasoby (te słabsze też, jeśli modele ML są dobrze zoptymalizowane), ale prawdziwą rewolucją w lokalnym AI może okazać się właśnie VPU. Z jego pomocą Intel zamierza "spełnić obietnicę wyprowadzenia AI z centrów danych do urządzeń końcowych". Bardzo możliwe, że opracowane wespół z Microsoft wsparcie dla Myriad X (pierwszego na świecie układ SoC z dedykowanym silnikiem Neural Computing Engine) w Windows ML zaowocuje urządzeniami Microsoftu i jego partnerów, wyposażonymi w ten właśnie układ.

Wróćmy jednak do samej konferencji. O czym jeszcze była mowa? Między innymi o MSIX, nowym formacie pakietów łączącym formaty .appx i MSI. Microsoft mówił też o nowoczesnej kontrolce WebView dla aplikacji Win32, technologii Adaptive Cards, przetwarzaniu obrazu w czasie rzeczywistym (inteligentnym transferze stylu), Internecie Rzeczy (IoT) jako inteligentnej warstwie końcowej w modelu połączenia z inteligentną chmurą i nie tylko. Wszystko to oczywiście opatrzone przykładami kodu i demonstracjami na żywo.

Zapis całego keynote'u z wiosennego Windows Developer Day możecie obejrzeć na YouTube:

Krzysztof Sulikowski
9 marca 2018, 18:27
676
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
9 marca 2018, 18:27
676
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.