Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

OneNote z marcową aktualizacją skupioną na wi...

OneNote z marcową aktualizacją skupioną na wieloplatformowości

OneNote zaliczył już w tym roku kilka aktualizacji, a najnowsza z nich dotarła do Insiderów z pierścienia Skip ahead, czyli tych, którzy załapali się na wczesne kompilacje Windows 10 Redstone 5. Jako że aktualizacje oprogramowania w Fast Ring są wstrzymane do czasu premiery Spring Creators Update, OneNote do wersji 17.9126.2036 zaktualizują tylko posiadacze kompilacji RS5. Do rzeczy, czas na zawartość!

OneNote

Dokładna zawartość pierwszej (ale być może i nie ostatniej) marcowej aktualizacji OneNote zawiera kilka ciekawych zmian funkcjonalnych zorientowanych wokół idei wieloplatformowości i produktywności. Jako że kategorie te są siłą rzeczy związane z OneNote, powinniśmy wejść w szczegóły. A te Microsoft przytoczył na stronie wsparcia Office. Co więc wnosi wersja 17.9126.2036?

 • Zabierz ze sobą swoje pióra: gdy wybierzemy swój własny zestaw piór i pisaków, będzie on nam towarzyszył, gdy wejdziemy do OneNote, Worda, Excela i PowerPointa na PC z Windows i urządzeniach z iOS.
 • Dostęp do notesów z dowolnego miejsca: możemy przenieść nasze notesy z dysku twardego do OneNote. Gdy znajdują się w chmurze OneDrive, mamy do nich dostęp z dowolnego urządzenia i miejsca. Umożliwia to ponadto współpracę nad dokumentami z innymi użytkownikami.
 • OneNote w chmurze

 • Szybki dostęp do ostatnich notesów: niezależnie od urządzenia, na którym korzystaliśmy niedawno z notesów, OneNote będzie nam je podpowiadał w powiadomieniach.
 • Podejrzyj zmiany: OneNote będzie wyświetlał powiadomienia, gdy ktoś wprowadzi zmiany do wspólnych notesów znajdujących się w OneDrive.
 • Bądź przyszłością Office'a: Microsoft zachęca użytkowników OneNote do przystąpienia do programu Office Insider. Uczestnictwo w programie gwarantuje dostęp do najświeższych wydań i funkcji. By dołączyć, wystarczy wejść do Ustawień aplikacji i kierować się wskazówkami dotyczącymi programu Office Insider.

Choć aktualizacja udostępniana jest na razie tylko w Redstone 5, nie jest ona na stałe przypisana do tej wersji, tzn. na publiczne wydanie nie trzeba będzie czekać do jesieni tego roku. Przedstawione wyżej nowości staną się dostępne dla wszystkich najprawdopodobniej za kilka tygodni.

Krzysztof Sulikowski
8 marca 2018, 22:32
564
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
8 marca 2018, 22:32
564
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.