Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nauczyciel z Ghany nie musi już uczyć Worda.....

Nauczyciel z Ghany nie musi już uczyć Worda... bez Worda

Parę dni temu w mediach społecznościowych viralowe stało się zdjęcie przedstawiające ghańskiego nauczyciela, uczącego Worda na tablicy, bez dostępu do komputera. Determinacja i optymizm zostały podchwycone, a do afrykańskiego oddziału Microsoft przesłano zdjęcie wraz z prośbą o dostarczenie nauczycielowi odpowiedniego sprzętu i oprogramowania. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać!

Word teaching

Tego newsa zaczniemy od wspominków. Część z nas, dorastająca w latach 90', pierwsze kroki z Windows 95 czy Office stawiała w podobny sposób, co wspominamy z nostalgią. Po lekturze dziesiątków numerów "Easy PC" czy "Gamblera" z wypiekami na twarzy, gdy dane nam było zasiąść za własnymi w końcu "Okienkami", czuliśmy się jak w domu. Ale to było 20 lat temu, a przez ten czas świat technologii odmienił się diametralnie. Przechodzimy więc do sedna, czyli do Ghany w roku 2018. Viralowy nauczyciel to Richard Akoto, który w Ghanie uczy teleinformatyki: "Nauczanie ICT w ghańskiej szkole jest bardzo zabawne. Robię to zawsze, gdy jestem w klasie. Kocham moich uczniów, więc muszę robić to tak, by rozumieli, czego uczę". Szkoła, w której pracuje Akoto, nie posiada komputerów od 2011 roku, choć uczniowie muszą zdać egzamin z ICT w ramach tamtejszej ścieżki edukacyjnej. Od czego są jednak media społecznościowe?

Po oznaczeniu Microsoft Africa w tweecie informującym o sytuacji odpowiedź nadeszła błyskawicznie: "Wspieranie nauczycieli, by umożliwiać cyfrową transformację w edukacji, jest dla naszych działań kluczowe. Wyposażymy Owura Kwadwo w urządzenie od jednego z naczych partnerów i damy dostęp do naszego programu MCE oraz profesjonalnych źródeł deweloperskich na education.microsoft.com/".

Odpowiedzialna za nagłośnienie sprawy Rebecca Enonchong zasugerowała też Microsoftowi podobne wyposażenie klasy, jednak na razie pozostało to bez odpowiedzi.

Krzysztof Sulikowski
1 marca 2018, 19:24
1 021
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
1 marca 2018, 19:24
1 021
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.