Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Lumie wróciły do Microsoft Store

Lumie wróciły do Microsoft Store

O śmierci Windows Mobile i telefonów serii Lumia powiedziano już wystarczająco. Cały zamysł zawiódł, system operacyjny nie zapewniał tego, co powinien, użytkownicy narzekali na jego funkcjonalność. To sprawiło, że telefony się nie cieszyły popularnością, a ilość sprzedanych sztuk nie zapewniała oczekiwanego zysku. Microsoft postanowił wycofać się rakiem z całego przedsięwzięcia, ogłaszając wszem i wobec śmierć Windows Mobile. Zostawił jednocześnie tu i ówdzie ciche poszlaki na temat tajemniczego Surface Phone.

Lumia 950 ponownie w Microsoft Store

Jednak pozostała jedna kwestia - zalegające stany magazynowe. Przed potencjalną premierą nowej linii Surface Phone Microsoft chce zapewne zoptymalizować zasoby magazynów. Jeśli Surface Phone spełni choć część oczekiwań, to można liczyć na jego ogromną popularność. Lumia kiepsko się sprzedawała, więc Microsoft posiada spory zapas urządzeń z którymi coś trzeba zrobić, a utylizacja byłaby dość nieekonomicznym krokiem. Dosyć desperacką, choć w gruncie rzeczy logiczną decyzją, było więc ponowne umieszczenie urządzeń w ofercie Microsoft Store.

Lumia 950 XL ponownie w Microsoft Store

Do amerykańskiej wersji sklepu trafiły ponownie Lumie 950 i 950XL, 550 oraz 650 - tak więc wybór jest całkiem szeroki. Cenowo wygląda to przyzwoicie, choć jak wiadomo, nie jest to absolutnie żadna konkurencja dla aktualnych urządzeń konkurencji. Za 950 i 950XL zapłacimy kolejno 399 i 499 dolarów, za 550 - 139 dolarów, a 650 - 199 dolarów. To wciąż bardzo dobra oferta dla zapaleńców, którzy mimo wszystko darzą Lumię sentymentem. Zresztą, jak udowodniono, jakiś potencjał te urządzenia wciąż posiadają, jako że udało się uruchomić na przykład na Lumii 950, pełny system Windows 10 dla ARM. Imponujące, choć trzeba traktować to raczej jako ciekawostkę. Telefony nie są jednak dostępne w polskim sklepie Microsoftu, a oferta dotyczy tylko terytorium Stanów Zjednoczonych. Mimo to, takie działanie giganta jest bardzo ciekawe i może zwiastować pewne jego ruchy na rynku mobilnym.

Wojciech Błachno
26 lutego 2018, 10:09
993
Odsłony
Wojciech Błachno
26 lutego 2018, 10:09
993
OdsłonyKomentarze

Microsoft Lumia 650 mam od 2 lat ale w grudniu 2017 dostałem Samsunga J330F2017DualSIM i mocno mnie wkurzył. Często namawia mnie, że wszystko zrobi za mnie,ba zaczął do znajomych rozsyłać moje zdjęcia. Komedia. Okazuje się, że zezwoliłem mu na jakąś działalność i bez kontroli zaczął mnie "wyręczać" Wyjąłem z szuflady 650 i używam na co dzień a Samsunga ma 2 kartę z drugim numerem i 30GB netu, używam przede wszystkim do nawigacji.Samsung ma lepsze parametry ale ja cenie sobie spokój. P.S. Wydaje się, że Android idzie w kierunku szpiegowania użytkownika na maxxxa.
Krzysztof, 26 lutego 2018, 19:54
Zdjęcia rozsyła jakaś konkretna aplikacja?
Krzysztof Sulikowski, 26 lutego 2018, 19:56
Dlatego polecam wgrania jakiegoś nieof. Romu, typu LineageOS.
Wojtek, 26 lutego 2018, 21:47
Lumię 950XL używam na codzień zawodowo, z Microsoft składaną klawiaturą i MS Bluetooth myszą oraz z Continuum, Office, OneDrive i Outlook zastępuje często Laptop. A z MS Wireless Display Adapter mogę robić prezentację firmowe na dowolnym projektorze lub ekranie, świetnej jakości zdjęć, filmów i reportaży wykonynych długo jeszcze bezkonkurencyjną kamerą Lumii 950XL. Szczęki opadają klientom i konkurentom, jak wszystko szybko i niezawodnie funkcjonuje, w czasie kiedy inni koledzy z branży zastanawiają się jeszcze jak swój sprzęt podłączyć i czy mają odpowiednie oprzyrządowanie.
Karol, 26 lutego 2018, 21:50
Potwierdzamy :) Możliwości aparatu i kamery w Lumii 950XL nadal robią wrażenie!
Krzysztof Sulikowski, 26 lutego 2018, 22:48
Cały czas mam i używam l640 i nie zapowiada sie na zmianę 😉
WireFox, 27 lutego 2018, 08:35
Ja już od 2 lat korzystam z Lumii 950 XL, Urządzenie godne polecenia, czasoodporne i niezawodne :)
KotecekPL, 28 lutego 2018, 13:54
Po katastrofie z Lumią 830 narodowy ubezpieczyciel zaoferował mi wymianę na Androida w telefonach innych marek. Po trzech tygodniach zmarnowanych nerwów wyszukałem używaną 950. Gdyby nie feralna poprawka zmuszająca do otwierania PDF w innej przeglądarce miałbym uśmiech dookoła głowy, tak mam uśmiech od ucha do ucha :).  
Roman, 4 marca 2018, 12:15
posiadam Lumie 640XL , telefon spelnia (spelnial) moje oczekiwania, niestety wraz z decyzja o zaprzestaniu wsparcia dla w10 mobile, zastanawiam sie nad zmiana telefonu. Zwiizane to jest z brakiem rozwoju aplikacji typowo bankowych - platnosci i dostepu do konta bakowego. Bank wlasnie mnie poinformowal iz od 26 czerwca nie bede mal dostepu poprzez aplikacje MS. Coz nie pozostaje mi nic innego jak przesiasc sie na Androida, a szkoda.
mruczarek, 16 czerwca 2018, 10:23

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.