Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Planner wyposażony w kilka wyczekiw...

Microsoft Planner wyposażony w kilka wyczekiwanych nowości

Microsoft Planner został dodany do pakietu aplikacji biurowych Office 365 w czerwcu 2016 roku jako nowe narzędzie do organizowania i planowania. Celem aplikacji jest "pozbycie się chaosu z pracy zespołowej". Cel ten uskuteczniany jest nadal, czego dowodzi ogłoszona dziś aktualizacja zawierająca nowości, o które prosili użytkownicy forum Planner UserVoice. Dadzą one ulepszony wgląd w harmonogramy projektów, pozwolą grupować i filtrować zadania, otrzymywać powiadomienia o zbliżających się deadline'ach i publikować zadania w kalendarzu Outlook.

Microsoft Planner Office 365

"Zespoły i osoby polegają na Microsoft Planner, by zorganizować się szybko, pracować wspólnie bezwysiłkowo i nadawać na tych samych falach - niezależnie, jak duży lub mały jest projekt" - rozpoczyna Microsoft, ogłaszając cztery nowe funkcje dla aplikacji. Zobaczmy, na czym dokładnie polegać mają te nowości.

  • Widok Harmonogramu: w widoku tym możemy prześledzić deadline'y, planować z wyprzedzeniem i sprawdzać statusy projektów wraz z informacjami o tym, jak jest w nich nasza rola. Ponadto widok Harmonogramu tygodniowego/miesięcznego pozwala na planowanie ze wsparciem dla metody przeciągnij-i-upuść.
  • Opcje filtrowania i grupowania: za pomocą opcji Filtrowanie i Grupuj według w Microsoft Planner możemy dość sprawnie zyskać wgląd w nasze zadania, przefiltrować je według terminu wykonania, etykiety lub przypisanych osób, a także zobaczyć je zgrupowane według przedziału, przypisania, postępów, daty ukończenia i etykiet.
  • Powiadomienia o terminach wykonania: możemy włączyć opcję wysyłania nam cotygodniowych powiadomień na maila, w których znajdziemy podsumowanie zadań, których termin wykonania mija w najbliższym tygodniu.
  • Wsparcie dla kalendarza: opcja ta dotrze do Microsoft Planner niebawem. Wsparcie dla formatu iCalendar pozwoli ulepszyć planowanie i podejmowanie decyzji związanych z zarządzaniem czasem poprzez publikowanie zadań w kalendarzu. Dodając zadania do Kalendarza w Outlook będziemy je mieli zawsze pod ręką.

Pierwsze trzy nowości są już dostępne w Microsoft Planner i można z nich korzystać, wchodząc na witrynę aplikacji. Ostatnia nowość związana z Kalendarzem pojawić ma się w Plannerze już niebawem.

Krzysztof Sulikowski
5 lutego 2018, 20:59
825
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
5 lutego 2018, 20:59
825
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.