Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Funkcjonalny prototyp Xbox Watch uchwycony na...

Funkcjonalny prototyp Xbox Watch uchwycony na wideo

W zeszłym tygodniu prezentowaliśmy galerię zdjęć prototypowego Xbox Watch - nigdy nie wydanego smartwatcha Microsoftu, nad którym firma pracowała podobno od 2013 roku. Xbox Watch został porzucony na rzecz opaski Microsoft Band i do niedawna jego istnienie było tylko teoretyczne. Po serii zdjęć do sieci trafiło jednak wideo, w którym zegarek z logo Xbox możemy zobaczyć w akcji. Czy powinniśmy żałować, że nigdy nie ujrzał światła dziennego?

Xbox Watch

Xbox Watch powstawał, gdy Microsoft próbował wyjść z marką Xbox poza kategorię gamingu, sygnując nią swoje inne produkty, takie jak Xbox Music, Xbox Video czy znany tylko z nazwy tablet Xbox Surface, który wciąż czeka na podobną, nieoficjalną prezentację po latach. Skupmy się jednak na samym zegarku, choć funkcjonalność urządzenia w rzeczywistości bliższa jest opasce fitness. Widoczne w prototypowej wersji funkcje są dość ograniczone. Nie mniej ograniczona jest responsywność urządzenia, z którego korzystanie w takiej nieukończonej formie może być frustrujące. Tak czy inaczej zobaczycie to na wspomnianym wideo.

Jak głosi tytuł nagrania, urządzenie miało być rozwijane pod nazwą kodową "Joule", co z resztą dobitnie widać na ekranie smartwacha. Napis "Joule Alpha" pojawia się tam co chwilę, co może sugerować problemy z utrzymaniem zasilania lub innego typu. Z wideo wynika też, że Xbox Watch wprawdzie obsługuje dotyk, ale działa to wszystko topornie. Po wybraniu aplikacji "Freeplay" i wyrażeniu zgody na włączenie GPS urządzenie zwyczajnie się wyłącza. Oczywiście tego, jak mogłaby wyglądać interakcja z finalną wersją produktu, możemy się co najwyżej domyślać.

Nie wiadomo, w jaki sposób autor filmiku wszedł w posiadanie prototypowego modelu, ani kiedy nagranie zostało zrealizowane. Smartwatch powstał prawdopodobnie w 2013 lub 2014 roku w jednej z chińskich fabryk. Więcej na temat urządzenia przeczytacie w naszym wcześniejszym tekście - Tak mógł wyglądać Xbox Watch, gdyby opuścił fazę prototypową.

Krzysztof Sulikowski
31 stycznia 2018, 00:01
611
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
31 stycznia 2018, 00:01
611
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.